Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Toyota Land Cruiser Serie 90?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszej Toyocie Land Cruiser Serie 90. Niezależnie od tego, czy chodzi o odtwarzanie radia, odtwarzanie ulubionego artysty, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzania Twojej listy odtwarzania, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojej Toyoty Land Cruiser Serie 90 jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz wymienić głośniki w Twojej Toyocie Land Cruiser Serie 90 . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się denerwujące. W tym przewodniku pokażemy Ci dokładnie, jak wymienić głośniki w Twojej Toyota Land Cruiser Serie 90, szczegółowo. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na koniec, z pewnością, co przyniesie Ci ten artykuł, jak wymienić głośniki w Twoim samochodzie. Toyota Land Cruiser Serie 90.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Toyota Land Cruiser Serie 90

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników w Toyota Land Cruiser Serie 90 z krokiem naprawczym głośnika . Trzeba wiedzieć, że nie jest to prosty projekt, a jeśli to robisz, to powinien być wykonany na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na najlepszy głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, w którym możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która daje możliwość poruszania się membrany głośników Toyoty Land Cruiser Serie 90 i generowania dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz miał możliwość pracy nad nim. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli poczujesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego artykułu.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Toyota Land Cruiser Serie 90 ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojej Toyota Land Cruiser Serie 90, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny na tym etapie, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję instalacji dostarczoną z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Toyota Land Cruiser Serie 90.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Toyoty Land Cruiser Serie 90?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojej Toyoty Land Cruiser Serie 90. Pamiętaj, że głośniki o wysokiej wydajności wiążą się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swojej Toyota Land Cruiser Serie 90:

 • Wybór głośników do wymiany (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę wymienianych głośników, dostępne są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojej Toyoty Land Cruiser Serie 90, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który jest wyposażony w dużą liczbę kanałów, tym bardziej poprawny będzie dźwięk Twojego pojazdu mechanicznego. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest zgodna z głębokością twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Dlaczego moja Toyota Land Cruiser Serie 90 pachnie spalonym plastikiem?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Toyota Land Cruiser Serie 90? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik dotyczący wymiany głośników w Toyota Land Cruiser Serie 90 . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi urządzenia xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zazwyczaj są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdyby złóż z powrotem stary głośnik).
 • Podłącz nowy głośnik do swojej Toyoty Land Cruiser Serie 90 i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swojej Toyota Land Cruiser Serie 90.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ powodują one dość dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak wymienić głośnik w Toyota Land Cruiser Serie 90, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki tym nowym głośnikom. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swojej Toyota Land Cruiser Serie 90, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź naszą stronę z treścią na ten temat.

Weiterlesen:
Fotel utknął w pozycji Toyota Land Cruiser Serie 90

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Toyoty Land Cruiser Serie 90, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Toyota Land Cruiser Serie 90.

Ссылка на основную публикацию