Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Volkswagenie Golfie 3?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg opcji, z których jedną z najpopularniejszych jest funkcja audio w naszym Volkswagenie Golfie 3. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, granie ulubionego muzyka, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzając Twoją playlistę, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Volkswagena Golfa 3 jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz wymienić głośniki w swoim Volkswagenie Golfie 3 . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się irytujące. W tym poradniku szczegółowo przedstawimy Ci sposoby wymiany głośników w Twoim Volkswagenie Golfie 3. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli chcesz to zrobić, następnie wybrać najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawie na pewno, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki w Twoim Volkswagenie Golfie 3 .

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Volkswagen Golf 3

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników w Volkswagenie Golfie 3 z etapem naprawy głośników . Trzeba wiedzieć, że nie jest to prosty projekt, a jeśli to robisz, to powinien być wykonany na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to może nie być warty wymiany na dobry głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, która umożliwi poruszanie się membrany głośników Twojego Volkswagena Golfa 3 i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mieć możliwość pracy nad nim. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli wykryjesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego samouczka.

Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Volkswagen Golf 3 ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego Volkswagena Golfa 3, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez czas trwania procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odepnij zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i delikatność w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję instalacji dołączoną do nowej membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Volkswagena Golfa 3.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Volkswagena Golfa 3?

Teraz jest czas, aby choose the speakers for your Volkswagen Golf 3. Pamiętaj, że wysokiej klasy system audio jest połączony z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć, wybierając głośniki, które chcesz wymienić w swoim Volkswagenie Golfie 3:

 • Wybór głośników do wymiany (często tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują basy zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Volkswagena Golfa 3, im więcej wybierzesz modelu głośnika z fabrycznie załadowaną dużą liczbą kanałów, tym dokładniejszy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Volkswagenie Golfie?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Volkswagena Golfa 3? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego guide on changing speakers on Volkswagen Golf 3 . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań, które w większości przypadków są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który ma być wymieniony, odkręcając śruby mocujące go, pamiętaj o długości przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Volkswagena Golfa 3 i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem, aby nie tracić czasu w razie kłopotów.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz ten proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Volkswagenie Golfie 3.

Kilka sugestii, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ powodują one dość dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić głośnik w Volkswagenie Golfie 3, teraz wszystko, co musisz zrobić, to bawić się ulubionymi utworami dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swoim Volkswagenie Golfie 3, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź naszą stronę z treścią w tym temacie.

Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowego Volkswagena Golfa 3 na 5-osobowego?

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 3, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 3.

Ссылка на основную публикацию