Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Volkswagenie Golfie 7?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Volkswagenie Golfie 7. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego artysty, czy podłączanie smartfona i odtwarzając Twoją playlistę, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Mimo to może się zdarzyć, że system dźwiękowy Twojego Volkswagena Golfa 7 jest zepsuty, możesz czuć trzaski i chcesz wymienić głośniki w swoim Volkswagenie Golfie 7 . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się denerwujące. W tym samouczku dokładnie pokażemy Ci krok po kroku, jak wymienić głośniki w Twoim Volkswagenie Golfie 7. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawdopodobnie, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki w Twoim Volkswagenie Golf 7.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Volkswagen Golf 7

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Volkswagenie Golfie 7 z etapem naprawy głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to łatwy projekt, a jeśli to zrobisz, powinieneś to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na dobry głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, w którym możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Volkswagena Golfa 7 poruszać się i wydawać dźwięk. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł nad nim pracować. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego samouczka.

Weiterlesen:
Jak holować Volkswagena Golfa 4 ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego Volkswagena Golfa 7, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Trzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dołączone do nowego zespołu membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Volkswagena Golfa 7.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Volkswagena Golfa 7?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Volkswagena Golfa 7. Pamiętaj, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w metodyczny sposób, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Volkswagenie Golfie 7:

 • Wybór głośników do wymiany (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz rozmiarem i mocowaniem Twojego Volkswagena Golfa 7, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który ma fabrycznie załadowaną dużą liczbę kanałów, tym bardziej właściwy będzie dźwięk Twojego samochodu. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Volkswagenie Golfie 6

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Volkswagena Golfa 7? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Volkswagenie Golfie 7 . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (należy uważać, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który ma zostać wymieniony, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Volkswagena Golfa 7 i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem, aby nie tracić czasu w razie kłopotów.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Volkswagen Golf 7.

Kilka sugestii, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy wymianie głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak wymienić głośnik w Volkswagenie Golfie 7, teraz jedyne, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, radzimy wymienić radio samochodowe w swoim Volkswagenie Golfie 7, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat .

Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik w Volkswagenie Golfie 7, co mogę zrobić ?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 7, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 7.

Ссылка на основную публикацию