Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Volkswagenie Golfie?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najlepszych jest funkcja audio w naszym Volkswagenie Golfie. Niezależnie od tego, czy słuchasz radia, grasz ulubionego muzyka, czy podłączasz telefon komórkowy i odtwarzasz playlistę, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Volkswagena Golfa jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz wymienić głośniki w swoim Volkswagenie Golfie . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się denerwujące. W tym samouczku pokażemy Ci, jak krok po kroku wymienić głośniki w Twoim Volkswagenie Golfie. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, najprawdopodobniej, co przyniesie Ci ten artykuł, jak wymienić głośniki Twojego samochodu Volkswagen Golf.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Volkswagen Golf

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Volkswagenie Golfie z etapem naprawy głośników . Trzeba wiedzieć, że nie jest to dość prosty proces, a jeśli to zrobisz, to powinien być przeprowadzony na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na właściwy głośnik. Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, w którym możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, umożliwia poruszanie się membrany głośników Twojego Volkswagena Golfa i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim operować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli poczujesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego przewodnika.

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Volkswagena Golfa 2 ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego Volkswagena Golfa, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcję instalacji dołączoną do nowej membrany zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojego Volkswagena Golfa.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Volkswagena Golfa?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Volkswagena Golfa. Pamiętaj, że głośniki o wysokiej wydajności są połączone z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Volkswagenie Golfie:

 • Wybór głośników do wymiany (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Volkswagena Golfa, im więcej wybierzesz modelu głośnika z fabrycznie załadowaną dużą liczbą kanałów, tym bardziej szczegółowy będzie dźwięk Twojego samochodu. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest zgodna z głębokością twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Volkswagen Golf ?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Volkswagena Golfa? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Volkswagenie Golfie . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które są ogólnie podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, pamiętaj o długości przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zaniedbuj zachowania śrub na wypadek, gdy chcesz go włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do Volkswagena Golfa i wypróbuj go z radiem, zanim go naprawisz, aby nie tracić czasu w razie kłopotów.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Volkswagenie Golfie.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy wymianie głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak wymienić głośnik w Volkswagenie Golfie, teraz jedyne, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubionymi dźwiękami dzięki nowym głośnikom. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swoim Volkswagenie Golfie, ponieważ będzie to miało wpływ na ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat Przedmiot.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector