Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Volvo XC90?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Volvo XC90. Jeśli słuchasz radia, ulubionego wykonawcy lub podłączasz telefon komórkowy i odtwarzasz playlistę, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jednak, że system dźwiękowy Twojego Volvo XC90 jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Volvo XC90 . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się denerwujące. W tym samouczku szczegółowo pokażemy Ci dokładnie, jak wymienić głośniki w Twoim Volvo XC90. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, najprawdopodobniej, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki Twojego Volvo XC90.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Volvo XC90?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Volvo XC90 z etapem naprawy głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to dość proste zadanie i jeśli to robisz, musi być wykonane na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na dobry głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, na którym możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która umożliwi poruszanie się membrany głośników Twojego Volvo XC90 i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mieć możliwość pracy nad nim. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących części tego przewodnika.

Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Volvo XC90, co robić ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika Twojego Volvo XC90, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dołączone do nowej konfiguracji membrany zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojego Volvo XC90.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Volvo XC90?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Volvo XC90. Należy pamiętać, że wysokiej jakości system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Volvo XC90:

 • Określanie, których głośników zmienić (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, podczas gdy w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują basy w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę wymienianych głośników, dostępne są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący do rozmiaru i mocowania Twojego Volvo XC90, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w większą liczbę kanałów, tym bardziej niezawodny będzie dźwięk Twojego pojazdu mechanicznego. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Volvo XC90 ?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK W Volvo XC90? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy w ostatniej części naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Volvo XC90 . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zwykle są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, bądź bardzo ostrożny z długością przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Volvo XC90 i wypróbuj go z radiem, zanim go naprawisz, aby nie tracić czasu w razie kłopotów.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz ten proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Volvo XC90.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się zmieniać głośnik w Volvo XC90, teraz jedyne, co musisz zrobić, to docenić swoje ulubione rytmy dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swoim Volvo XC90, ponieważ będzie to miało wpływ na ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź nasze treści na ten temat Przedmiot.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Volvo XC90, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volvo XC90.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector