Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić lusterko boczne w moim Audi A5?

Lusterka samochodowe to jedna z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, o której zawsze musisz się upewnić, że działają prawidłowo, ponieważ jest to Twoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych kierowców i Twój budżet, ponieważ możesz zostać ukarany grzywną, jeśli masz wadliwe lusterko boczne. W tym przypadku skupimy się na tej stronie, poradziłeś sobie z awarią, jedno z twoich lusterek bocznych jest zrujnowane i teraz się zastanawiasz jak zmienić lusterko boczne w swoim Audi A5? Jesteś we właściwym miejscu, szczegółowo opiszemy wszystkie procedury, które pomogą Ci w prawidłowej wymianie. Przede wszystkim zastanowimy się, co Cię interesuje na tej stronie, jak wymienić kompletne lusterko boczne w Twoim Audi A5, a następnie jak wymienić tylko szkło lusterka.

Jak wymienić kompletne lusterko boczne w moim Audi A5?

Chodźmy, ten przewodnik zaczynamy od części, która prawdopodobnie najbardziej Cię dotyczy, jak wymienić lusterko boczne w moim Audi A5? Ta operacja jest dość łatwa i powinieneś być w stanie wykonać ją samodzielnie przy minimalnej ilości narzędzi. Wystarczy tylko zdjąć plastikową osłonę z wnętrza samochodu, w większości przypadków jest ona zapinana na drzwiach. W przypadku lusterek elektrycznych należy odłączyć złącze zasilania widoczne za pokrywą. Na koniec będziesz musiał odkręcić śruby mocujące lusterko, zwykle są trzy, prosty śrubokręt powinien załatwić sprawę, aby przejść przez ten etap zmiany lusterka bocznego Twojego Audi A5. Upewnij się, że podczas odkręcania ostatniej śruby trzymasz lusterko na zewnątrz pojazdu, aby nie wypadło. Na koniec, aby zainstalować nowe lusterko boczne, musisz po prostu zamontować nowe w 3 osiach śrubowych, wkręcić je z powrotem, ponownie podłączyć elektryczność, jeśli jest elektryczne, i dokończyć zmianę położenia plastikowej osłony. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić lusterko boczne w Twoim Audi A5, widzisz, że nie było to takie trudne.

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS w Audi A5, co robić ?

Jak po prostu wymienić szybę lusterka bocznego mojego Audi A5?

Jeśli chcesz po prostu wymienić szybę w lusterku bocznym swojego Audi A5, najpierw musisz poznać sposób blokowania lusterka. Aby to osiągnąć, najłatwiejszym sposobem jest przyjrzenie się systemowi mocowania na wymiennej szybie.

Wymiana szkła lusterka bocznego: szkło blokowane na język

 • Jeśli chcesz wymienić szybę lusterka bocznego w swoim Audi A5 i jest ono wyposażone w system pióro-wpust, masz szczęście, jest to najłatwiejszy system do usunięcia. Wystarczy, że użyjesz plastikowego przedmiotu, aby usunąć okno „na siłę”.
 • Aby umieścić go z powrotem na miejscu, zrób to samo i wepchnij go z powrotem na miejsce siłą. Aby sprawdzić, czy jest idealnie ustawiony, przesuń go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: metalowa sprężyna blokująca szkło

  • Dzięki temu systemowi blokowania, aby wymienić szybę lusterka bocznego Twojego Audi A5, będziesz musiał znaleźć sprężynę blokującą, obrócić szybę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać do niej dostęp, zdemontować ją.
  • Upewnij się, że zachowałeś sprężynę, ponieważ możliwe, że nie dostarczyłeś jej z nowym oknem, wymień ją na nowe okno, zdemontuj starą zwracając uwagę na przewody elektryczne w przypadku odszraniania systemu

.

 • Przytrzymaj prowadnicę pozycjonującą (nacięcie) i delikatnie wepchnij ją w obudowę, aby jej nie złamać. Sprawdź, czy jest dobrze ustawiony, przesuwając go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: obrotowa taca blokująca szkło

  • Na lusterku bocznym Twojego Audi A5 możesz zlokalizować pozycję obrotowej płyty okna do zmiany, przez większość czasu jest na dole za oknem
Weiterlesen:
Audi A5, które przechodzi w tryb awaryjny

.

 • Obróć szybkę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać znacznie łatwiejszy dostęp do urządzenia i za pomocą śrubokręta obróć urządzenie.
 • Jeśli twoje lustro jest wyposażone w system odszraniania, wykonaj operację odwrotną, aby ponownie je założyć i sprawdzić, czy jest idealnie umieszczone.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Audi A5, przejdź do naszej kategorii Audi A5.

Ссылка на основную публикацию