Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić lusterko boczne w moim Audi A7?

Lusterka samochodowe to jedna z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, o której zawsze musisz mieć pewność, że działają prawidłowo, ponieważ jest to Twoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych kierowców i Twoje finanse, ponieważ możesz zostać ukarany grzywną, jeśli masz wadliwie działające lusterko. To jest sprawa, która nas interesuje w tym artykule, poradziłeś sobie z kolizją, jedno z twoich luster jest zrujnowane i teraz chcesz wiedzieć jak zmienić lusterko boczne w swoim Audi A7? Jesteś we właściwym miejscu, wyszczególnimy wszystkie wskazówki, które pomogą Ci je wymienić we właściwy sposób. Najpierw przyjrzymy się, co Cię interesuje na tej stronie, jak wymienić kompletne lusterko boczne w Twoim Audi A7, a następnie jak wymienić tylko szkło lusterka.

Jak wymienić kompletne lusterko boczne w moim Audi A7?

Chodźmy, zaczynamy ten przewodnik od części, która z pewnością najbardziej Ci się spodoba, jak wymienić lusterko boczne w moim Audi A7? Ten proces jest dość łatwy i powinieneś być w stanie to zrobić bez pomocy przy minimalnym oprzyrządowaniu. Wystarczy wyjąć plastikową osłonę z wnętrza samochodu, w większości przypadków jest ona przypinana na drzwiach. W przypadku lusterek elektrycznych pamiętaj o odłączeniu złącza zasilania, które zobaczysz z tyłu obudowy. Aby zakończyć, będziesz musiał odkręcić śruby mocujące lusterko, generalnie są trzy, zwykły śrubokręt powinien wystarczyć, aby umożliwić ci ukończenie tego kroku zmiany lusterka bocznego w twoim Audi A7. Upewnij się, że podczas odkręcania ostatniej śruby trzymasz lusterko na zewnątrz samochodu, aby nie wypadło. Na koniec, aby zainstalować nowe lusterko boczne, wystarczy włożyć nowe w 3 osie śrubowe, wkręcić je z powrotem, ponownie podłączyć prąd, jeśli jest ono elektryczne, i dokończyć zmianę położenia plastikowej osłony. To wszystko, właśnie odkryłeś, jak wymienić lusterko boczne w Twoim Audi A7, widzisz, że nie było to takie skomplikowane.

Weiterlesen:
Silnik Audi A7 grzechocze, gdy jest zimny

Jak po prostu wymienić szybę lusterka bocznego mojego Audi A7?

Jeśli po prostu musisz wymienić szybę lusterka bocznego w swoim Audi A7, najpierw musisz rozpoznać sposób blokowania lusterka. Aby to osiągnąć, najprostszą procedurą jest sprawdzenie systemu mocowania na wymiennej szybie.

Wymiana szkła lusterka bocznego: szkło blokowane na język

 • Jeśli musisz wymienić szybę lusterka bocznego w swoim Audi A7 i jest ono wyposażone w system pióro-wpust, masz szczęście, jest to najłatwiejsze urządzenie do wyjęcia. Wystarczy użyć plastikowego przedmiotu, aby „na siłę” wyjąć okno.
 • Aby umieścić go z powrotem na miejscu, zrób to samo i wepchnij go z powrotem na miejsce z siłą. Aby sprawdzić, czy jest idealnie zainstalowany, przesuń go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: metalowa sprężyna blokująca szkło

  • Dzięki temu systemowi blokowania, aby wymienić szybę lusterka bocznego w Twoim Audi A7, będziesz musiał zlokalizować sprężynę blokującą, obrócić szybę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać do niej dostęp, zdemontować ją.
  • Zachowaj sprężynę, ponieważ możliwe, że nie dostarczyłeś jej z nowym oknem, wymień ją na nowe okno, zdemontuj starą zwracając uwagę na przewody elektryczne w przypadku odszraniania systemu

.

 • Przytrzymaj prowadnicę pozycjonującą (nacięcie) i ostrożnie wepchnij ją w obudowę, aby jej nie złamać. Sprawdź, czy jest dobrze zainstalowany, przesuwając go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: obrotowa taca blokująca szkło

  • Na lusterku bocznym Twojego Audi A7 znajdziesz położenie obrotowej płyty szyby do zmiany, w większości przypadków znajduje się na dole za oknem
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa moim Audi A7?

.

 • Obróć szybkę w przeciwną stronę, aby ułatwić sobie dostęp do urządzenia i za pomocą śrubokręta obróć mechanizm.
 • Jeśli twoje lustro jest wyposażone w system odszraniania, wykonaj procedurę odwrotną, aby je ponownie zamontować i sprawdzić, czy jest idealnie zamocowane.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Audi A7, przejdź do naszej kategorii Audi A7.

Ссылка на основную публикацию