Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić lusterko boczne w moim Ford Fiesta 4 ?

Lusterka samochodowe są jedną z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, o którą zawsze musisz dbać, aby działały prawidłowo, ponieważ jest to Twoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych kierowców i Twoje finanse, ponieważ możesz zostać ukarany grzywną, jeśli masz nieprawidłowo działające lusterko. To jest okoliczność, która nas dzisiaj interesuje, doświadczyłeś kolizji, jedno z twoich lusterek bocznych jest uszkodzone i teraz chcesz to wiedzieć jak zmienić lusterko boczne w swoim Ford Fiesta 4? Jesteś we właściwym miejscu, przedstawimy wszystkie procedury, które pomogą Ci w prawidłowej wymianie. Najpierw zastanowimy się, co Cię tutaj przyciąga, jak wymienić kompletne lusterko boczne w Twoim Ford Fiesta 4, a następnie jak wymienić tylko szkło lusterka.

Jak wymienić kompletne lusterko boczne w moim Ford Fiesta 4?

Chodźmy, ten przewodnik zaczynamy od części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wymienić lusterko boczne w moim Ford Fiesta 4? Ten proces jest dość łatwy i powinieneś być kompetentny, aby zrobić to bez pomocy przy minimalnej ilości narzędzi. Wystarczy zdjąć plastikową osłonę z wnętrza samochodu, zazwyczaj jest ona przypięta do drzwi. W przypadku lusterek elektrycznych upewnij się, że odłącz złącze zasilania, które zobaczysz z tyłu obudowy. Na koniec będziesz musiał odkręcić śruby mocujące lusterko, zwykle są trzy, prosty śrubokręt powinien wystarczyć, aby umożliwić ci ukończenie tego kroku wymiany lusterka bocznego twojego Ford Fiesty 4. Pamiętaj, aby lusterko było włączone na zewnątrz Twojego auta podczas odkręcania ostatniej śruby, aby nie wypadła. W końcu, aby zainstalować nowe lusterko boczne, wystarczy włożyć nowe w 3 osie śrubowe, wkręcić je z powrotem, ponownie podłączyć prąd, jeśli jest elektryczne i dokończyć zmianę położenia plastikowej osłony. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić lusterko boczne w Twoim Ford Fiesta 4, teraz wiesz, że nie było to takie skomplikowane.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Ford Fiesta 4 ?

Jak po prostu wymienić szybę lusterka bocznego mojego Ford Fiesty 4?

W przypadku, gdy musisz wymienić tylko szybę w lusterku bocznym swojego Ford Fiesty 4, najpierw będziesz musiał określić rodzaj blokady lusterka. Aby to osiągnąć, najmniej skomplikowaną procedurą jest sprawdzenie systemu mocowania na wymiennej szybie.

Wymiana szkła lusterka bocznego: szkło blokowane na język

 • Jeśli musisz wymienić szybę lusterka bocznego w swoim Ford Fiesta 4 i jest ono wyposażone w system pióro-wpust, masz szczęście, jest to najmniej skomplikowane urządzenie do usunięcia. Wystarczy, że użyjesz plastikowego przedmiotu, aby usunąć okno „na siłę”.
 • Aby umieścić go z powrotem na miejscu, zrób to samo i wepchnij go z powrotem na miejsce z siłą. Aby sprawdzić, czy jest idealnie umiejscowiony, przesuń go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: metalowa sprężyna blokująca szkło

  • Dzięki temu systemowi blokowania, aby wymienić szybę lusterka bocznego w Twoim Ford Fiesta 4, musisz zlokalizować sprężynę blokującą, obrócić szybę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać do niej dostęp, zdemontować ją.
  • Pamiętaj, aby zachować sprężynę, ponieważ możliwe, że nie dołączono jej do nowego okna, wymień ją na nowe okno, zdemontuj starą zwracając uwagę na przewody elektryczne w przypadku odszraniania systemu

.

 • Postępuj zgodnie z prowadnicą pozycjonującą (wycięciem) i delikatnie wepchnij ją do obudowy, aby jej nie złamać. Sprawdź, czy jest dobrze umiejscowiony, przesuwając go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: obrotowa taca blokująca szkło

  • Na lusterku bocznym Twojego Ford Fiesty 4 możesz odkryć położenie obrotowej płyty okna, które ma zostać zmienione, w większości przypadków znajduje się na dole za oknem
Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Ford Fiesta ?

.

 • Obróć szybkę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać znacznie łatwiejszy dostęp do urządzenia i za pomocą śrubokręta obróć system.
 • Jeśli twoje lustro jest wyposażone w system odszraniania, wykonaj procedurę odwrotną, aby ponownie je przymocować i sprawdzić, czy jest idealnie zamocowane.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Fiesty 4, przejdź do naszej kategorii Ford Fiesta 4.

Ссылка на основную публикацию