Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić lusterko boczne w moim Ford Mondeo?

Lusterka samochodowe to jedna z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, o której zawsze musisz mieć pewność, że działają prawidłowo, ponieważ jest to Twoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych kierowców i Twój budżet, ponieważ możesz zostać ukarany grzywną, jeśli masz wadliwe lusterko boczne. To jest okoliczność, która nas interesuje w tym artykule, doświadczyłeś awarii, jedno z twoich lusterek jest uszkodzone i teraz chcesz wiedzieć jak zmienić lusterko boczne w swoim Ford Mondeo? Jesteś we właściwym miejscu, przedstawimy wszystkie wskazówki, które pomogą Ci ją zastąpić we właściwy sposób. Na początek przyjrzymy się, co Cię interesuje w tym artykule, jak wymienić kompletne lusterko boczne w swoim Ford Mondeo, a następnie jak wymienić tylko szkło lusterka.

Jak wymienić kompletne lusterko boczne w moim Ford Mondeo?

Chodźmy, zaczynamy ten artykuł od części, która najprawdopodobniej najbardziej Cię dotyczy, jak wymienić lusterko boczne w moim Ford Mondeo? Ta procedura jest bardzo prosta i powinieneś być w stanie zrobić to sam przy minimalnej ilości narzędzi. Wystarczy tylko zdjąć plastikową osłonę z wnętrza samochodu, w większości przypadków jest ona zapinana na drzwiach. W przypadku lusterek elektrycznych pamiętaj o odłączeniu złącza zasilania, które zobaczysz z tyłu obudowy. W końcu będziesz musiał odkręcić śruby mocujące lusterko, generalnie są trzy, prosty śrubokręt powinien wystarczyć, aby umożliwić ci wykonanie tego kroku wymiany lusterka bocznego twojego Ford Mondeo. Upewnij się, że podczas odkręcania ostatniej śruby trzymasz lusterko na zewnątrz pojazdu, aby nie wypadło. Na koniec, aby zainstalować nowe lusterko boczne, wystarczy włożyć nowe w 3 osie śrubowe, wkręcić je z powrotem, ponownie podłączyć prąd, jeśli jest ono elektryczne, i dokończyć zmianę położenia plastikowej osłony. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić lusterko boczne w swoim Ford Mondeo, teraz wiesz, że nie było to takie trudne.

Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Ford Mondeo 4, które pozostaje włączone

Jak po prostu wymienić szybę lusterka bocznego mojego Ford Mondeo?

Jeśli chcesz po prostu wymienić szybę w lusterku bocznym swojego Ford Mondeo, najpierw będziesz musiał określić sposób blokowania lusterka. Aby to osiągnąć, najłatwiejszą metodologią jest sprawdzenie systemu mocowania na szybie zastępczej.

Wymiana szkła lusterka bocznego: szkło blokowane na język

 • Jeśli chcesz wymienić szybę lusterka bocznego w swoim Ford Mondeo i jest ono wyposażone w system pióro-wpust, masz szczęście, jest to najłatwiejsza do usunięcia jednostka. Wystarczy za pomocą plastikowego przedmiotu usunąć okno „na siłę”.
 • Aby umieścić go z powrotem na miejscu, zrób to samo i wepchnij go z powrotem na miejsce z siłą. Aby sprawdzić, czy jest dobrze umiejscowiony, przesuń go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: metalowa sprężyna blokująca szkło

  • Dzięki temu systemowi blokowania, aby wymienić szybę lusterka bocznego Twojego Ford Mondeo, będziesz musiał zidentyfikować sprężynę blokującą, obrócić szybę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać do niej dostęp, zdemontować ją.
  • Zachowaj sprężynę, ponieważ możliwe, że nie dostarczyłeś jej z nowym oknem, wymień ją na nowe okno, zdemontuj starą zwracając uwagę na przewody elektryczne w przypadku odszraniania systemu

.

 • Idź za prowadnicą pozycjonującą (nacięciem) i płynnie wepchnij ją w obudowę tak, aby jej nie złamać. Sprawdź, czy jest dobrze umiejscowiony, przesuwając go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: obrotowa taca blokująca szkło

  • Na lusterku bocznym Twojego Ford Mondeo możesz odkryć położenie obrotowej płyty okna, które ma zostać zmienione, generalnie jest na dole za oknem
Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Ford Mondeo 4

.

 • Obróć szybę w przeciwnym kierunku, aby ułatwić sobie dostęp do urządzenia i za pomocą śrubokręta obróć system.
 • Jeśli lustro jest wyposażone w system odszraniania, wykonaj operację odwrotną, aby je ponownie zamontować i sprawdzić, czy jest dobrze zamocowane.

Więcej wskazówek dotyczących Ford Mondeo znajdziesz w kategorii Ford Mondeo.

Ссылка на основную публикацию