Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić lusterko boczne w moim Nissan X-trail?

Lusterka samochodowe to jedna z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, o którą musisz stale dbać, aby działały prawidłowo, ponieważ jest to Twoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych użytkowników dróg i Twoje finanse, ponieważ możesz zostać ukarany grzywną, jeśli masz wadliwe lusterko boczne. W tym przypadku skupimy się na tej stronie, doznałeś awarii, jedno z twoich lusterek jest zrujnowane i teraz się zastanawiasz jak zmienić lusterko boczne w Twoim Nissan X-trail? Jesteś we właściwym miejscu, przedstawimy wszystkie wskazówki, które pomogą Ci to zmienić we właściwy sposób. Przede wszystkim przyjrzymy się, co Cię interesuje na tej stronie, jak wymienić kompletne lusterko boczne w Twoim Nissan X-trail, a następnie jak wymienić tylko szkło lusterka.

Jak wymienić kompletne lusterko boczne w moim Nissan X-trail?

Chodźmy, zaczynamy ten artykuł od części, która prawdopodobnie najbardziej Cię dotyczy, jak zmienić lusterko boczne w moim Nissan X-trail? Ta procedura jest bardzo prosta i powinieneś być kompetentny, aby zrobić to sam przy minimalnej ilości narzędzi. Wystarczy zdjąć plastikową osłonę z wnętrza samochodu, zazwyczaj jest ona przypinana na drzwiach. W przypadku lusterek elektrycznych upewnij się, że odłączyłeś złącze zasilania, które zobaczysz za pokrywą. Na koniec będziesz musiał odkręcić śruby mocujące lusterko, zwykle są trzy, prosty śrubokręt powinien wystarczyć, aby umożliwić ci ukończenie tego kroku wymiany lusterka bocznego twojego Nissana X-trail. Pamiętaj, aby podczas odkręcania ostatniej śruby trzymać lusterko na zewnątrz pojazdu, aby nie wypadło. Na koniec, aby zainstalować nowe lusterko boczne, wystarczy włożyć nowe w 3 osie śrubowe, wkręcić je z powrotem, ponownie podłączyć prąd, jeśli jest ono elektryczne, i dokończyć zmianę położenia plastikowej osłony. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak zmienić lusterko boczne w Nissan X-trail, widzisz, że nie było to takie trudne.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Nissan X-trail ?

Jak po prostu zmienić szybę w lusterku bocznym mojego Nissana X-trail?

Jeśli chcesz zmienić tylko szybę w lusterku bocznym swojego Nissana X-trail, musisz przede wszystkim określić sposób blokowania lusterka. Aby to zrobić, najbardziej podstawową procedurą jest przyjrzenie się systemowi mocowania na wymiennej szybie.

Wymiana szkła lusterka bocznego: szkło blokowane na język

 • Jeśli chcesz wymienić szybę lusterka bocznego w swoim Nissan X-trail i ma ono system pióro-wpust, masz szczęście, jest to najłatwiejszy system do startu. Wystarczy, że użyjesz plastikowego przedmiotu, aby zdjąć okno „na siłę”.
 • Aby umieścić go z powrotem na miejscu, zrób to samo i wepchnij go z powrotem na miejsce z siłą. Aby sprawdzić, czy jest idealnie zainstalowany, przesuń go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: metalowa sprężyna blokująca szkło

  • Dzięki temu systemowi blokowania, aby zmienić szybę lusterka bocznego Twojego Nissana X-trail, musisz zidentyfikować sprężynę blokującą, obrócić szybę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać do niej dostęp, zdemontować ją.
  • Pamiętaj, aby zachować sprężynę, ponieważ możliwe, że nie dostarczyłeś jej z nowym oknem, wymień ją na nowe okno, rozbierz starą zwracając uwagę na przewody elektryczne w przypadku odszraniania

.

 • Idź za prowadnicą pozycjonującą (nacięciem) i płynnie wepchnij ją w obudowę tak, aby jej nie złamać. Sprawdź, czy jest dobrze zainstalowany, przesuwając go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: obrotowa taca blokująca szkło

  • Na lusterku bocznym Twojego Nissana X-trail możesz znaleźć położenie obrotowej płyty okna do zmiany, generalnie jest na dole za oknem
Weiterlesen:
Problem z migaczem Nissan X-trail, co robić ?

.

 • Obróć szybkę w odwrotny sposób, aby uzyskać znacznie łatwiejszy dostęp do urządzenia i za pomocą śrubokręta obróć system.
 • Jeśli twoje lustro jest wyposażone w system odszraniania, wykonaj odwrotną procedurę, aby je ponownie założyć i sprawdzić, czy jest idealnie umieszczone.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Nissana X-trail, skonsultuj się z naszą kategorią Nissan X-trail.

Ссылка на основную публикацию