Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić lusterko boczne w moim Oplu Grandlandzie X?

Lusterka samochodowe to jedna z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, o którą zawsze musisz dbać, aby działały prawidłowo, ponieważ jest to Twoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych kierowców i Twojego portfela, ponieważ możesz zostać ukarany grzywną, jeśli masz uszkodzone lusterko boczne. To jest okoliczność, która nas interesuje na tej stronie, doświadczyłeś awarii, jedno z twoich lusterek bocznych jest uszkodzone i teraz się zastanawiasz jak zmienić lusterko boczne w swoim Oplu Grandlandzie X? Jesteś we właściwym miejscu, szczegółowo opiszemy wszystkie procedury, aby pomóc Ci je dokładnie wymienić. Przede wszystkim przyjrzymy się, co Cię tutaj przyciąga, jak wymienić kompletne lusterko boczne w Oplu Grandlandzie X, a następnie jak wymienić tylko szkło lusterka.

Jak wymienić kompletne lusterko boczne w moim Oplu Grandlandzie X?

Chodźmy, zaczynamy ten przewodnik od części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wymienić lusterko boczne w moim Oplu Grandlandzie X? Ta operacja jest dość łatwa i powinieneś być kompetentny, aby zrobić to sam przy minimum narzędzi. Wystarczy zdjąć plastikową osłonę z wnętrza samochodu, zazwyczaj jest ona przypięta do drzwi. W przypadku lusterek elektrycznych należy odłączyć złącze zasilania widoczne z tyłu obudowy. W końcu będziesz musiał odkręcić śruby mocujące lusterko, w większości przypadków są trzy, wystarczy zwykły śrubokręt, aby umożliwić ci ukończenie tego kroku wymiany lusterka bocznego w twoim Oplu Grandland X. Upewnij się, że trzymasz lusterko na zewnątrz pojazdu podczas odkręcania ostatniej śruby, aby nie wypadło. Na koniec, aby zainstalować nowe lusterko boczne, wystarczy włożyć nowe w 3 osie śrubowe, wkręcić je z powrotem, ponownie podłączyć prąd, jeśli jest elektryczne, a na koniec założyć plastikową osłonę. To wszystko, właśnie odkryłeś, jak wymienić lusterko boczne w Oplu Grandland X, teraz wiesz, że nie było to takie skomplikowane.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Oplu Grandlandzie X

Jak po prostu wymienić szybę lusterka bocznego mojego Opla Grandlanda X?

Jeśli chcesz wymienić tylko szybę w lusterku bocznym swojego Opla Grandlanda X, najpierw musisz określić sposób blokowania lusterka. Aby to zrobić, najłatwiejszą strategią jest przyjrzenie się systemowi mocowania na wymiennej szybie.

Wymiana szkła lusterka bocznego: szkło blokowane na język

 • Jeśli chcesz wymienić szybę lusterka bocznego w swoim Oplu Grandland X i jest ono wyposażone w system pióro-wpust, masz szczęście, jest to najprostsze urządzenie do usunięcia. Wystarczy, że użyjesz plastikowego przedmiotu, aby usunąć okno „na siłę”.
 • Aby zmienić jego położenie, zrób to samo i wepchnij go z powrotem na miejsce z siłą. Aby sprawdzić, czy jest idealnie umieszczony, przesuń go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: metalowa sprężyna blokująca szkło

  • Dzięki temu systemowi blokowania, aby wymienić szybę lusterka bocznego w Oplu Grandland X, musisz znaleźć sprężynę blokującą, obrócić szybę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać do niej dostęp, zdemontować ją.
  • Zachowaj sprężynę, ponieważ możliwe, że nie dostarczyłeś jej z nowym oknem, wymień ją na nowe okno, zdemontuj starą zwracając uwagę na przewody elektryczne w przypadku odszraniania systemu

.

 • Idź za prowadnicą pozycjonującą (nacięciem) i delikatnie wepchnij ją w obudowę, aby jej nie złamać. Sprawdź, czy jest dobrze ustawiony, przesuwając go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: obrotowa taca blokująca szkło

  • Umiejscowienie płytki obrotowej okna do zmiany można znaleźć na lusterku bocznym Twojego Opla Grandlanda X, w większości przypadków znajduje się na dole za oknem
Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Oplu Grandlandzie X, co mogę zrobić?

.

 • Obróć szybkę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać łatwiejszy dostęp do urządzenia i za pomocą śrubokręta obróć system.
 • Jeśli twoje lustro jest wyposażone w system odszraniania, wykonaj odwrotną procedurę, aby je ponownie założyć i sprawdzić, czy jest idealnie umieszczone.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Opla Grandlanda X, zajrzyj do kategorii Opel Grandland X.

Ссылка на основную публикацию