Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić lusterko boczne w moim Oplu Zafira 3 ?

Lusterka samochodowe to jedna z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, o którą musisz nieustannie dbać, aby działały prawidłowo, ponieważ jest to Twoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych kierowców i Twojego portfela, ponieważ możesz zostać ukarany grzywną, jeśli masz wadliwe lusterko boczne. To jest okoliczność, która nas dzisiaj interesuje, przeżyłeś awarię, jedno z twoich bocznych lusterek jest zepsute i teraz się zastanawiasz jak zmienić lusterko boczne w swoim Oplu Zafira 3? Jesteś we właściwym miejscu, wyjaśnimy wszystkie kroki, aby pomóc Ci go wymienić w prawidłowy sposób. Na początek przyjrzymy się, co Cię interesuje na tej stronie, jak wymienić kompletne lusterko boczne w Twoim Oplu Zafira 3, a następnie jak wymienić tylko szkło lusterka.

Jak wymienić kompletne lusterko boczne w moim Oplu Zafira 3?

Chodźmy, zaczynamy ten artykuł od części, która z pewnością najbardziej Cię dotyczy, jak wymienić lusterko boczne w moim Oplu Zafirze 3? Ten proces jest dość łatwy i powinieneś być w stanie zrobić to sam przy minimalnej ilości narzędzi. Wystarczy wyjąć plastikową osłonę z wnętrza samochodu, zazwyczaj jest ona przypinana na drzwiach. W przypadku lusterek elektrycznych należy odłączyć złącze zasilania widoczne z tyłu obudowy. Na koniec będziesz musiał odkręcić śruby mocujące lusterko, w większości przypadków są trzy, prosty śrubokręt powinien wystarczyć, aby przejść ten krok wymiany lusterka bocznego w Oplu Zafirze 3. Pamiętaj, aby zachować lusterko na zewnątrz pojazdu podczas odkręcania ostatniej śruby, aby nie wypadło. Na koniec, aby zainstalować nowe lusterko boczne, wystarczy zamontować nowe w 3 osiach śrubowych, wkręcić je z powrotem, ponownie podłączyć prąd, jeśli jest elektryczne, a na koniec ponownie umieścić plastikową osłonę. To wszystko, właśnie odkryłeś, jak wymienić lusterko boczne w Twoim Oplu Zafira 3, teraz wiesz, że nie było to takie trudne.

Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Oplu Zafirze ?

Jak po prostu wymienić szybę lusterka bocznego mojego Opla Zafiry 3?

W przypadku, gdy chcesz wymienić tylko szybę w lusterku bocznym swojego Opla Zafiry 3, musisz przede wszystkim określić rodzaj blokady lusterka. Aby to zrobić, najprostszą techniką jest przyjrzenie się systemowi mocowania na wymiennej szybie.

Wymiana szkła lusterka bocznego: szkło blokowane na język

 • Jeśli chcesz wymienić szybę lusterka bocznego w swoim Oplu Zafira 3 i jest ono wyposażone w system pióro-wpust, masz szczęście, jest to najmniej trudne urządzenie do wyjęcia. Wystarczy, że użyjesz plastikowego przedmiotu, aby „na siłę” wyjąć okno.
 • Aby umieścić go z powrotem na miejscu, zrób to samo i wepchnij go z powrotem na miejsce z siłą. Aby sprawdzić, czy jest idealnie ustawiony, przesuń go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: metalowa sprężyna blokująca szkło

  • Dzięki temu systemowi blokowania, aby wymienić szybę lusterka bocznego w Twoim Oplu Zafira 3, będziesz musiał zidentyfikować sprężynę blokującą, obrócić szybę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać do niej dostęp, zdemontować ją.
  • Zachowaj sprężynę, ponieważ możliwe, że nie dostarczyłeś jej z nowym oknem, wymień ją na nowe okno, zdemontuj starą zwracając uwagę na przewody elektryczne w przypadku systemu odszraniania

.

 • Trzymać się prowadnicy pozycjonującej (nacięcia) i płynnie wsuwać ją w obudowę tak, aby jej nie złamać. Sprawdź, czy jest dobrze ustawiony, przesuwając go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: obrotowa taca blokująca szkło

  • Umiejscowienie płytki obrotowej okna do zmiany można znaleźć na lusterku bocznym Twojego Opla Zafiry 3, w większości przypadków znajduje się na dole za oknem
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Oplu Zafira 3 ?

.

 • Obróć szybkę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać znacznie łatwiejszy dostęp do urządzenia i za pomocą śrubokręta obróć urządzenie.
 • Jeśli twoje lustro jest wyposażone w system rozmrażania, wykonaj procedurę odwrotną, aby ponownie je przymocować i sprawdzić, czy jest idealnie zamocowane.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Opla Zafiry 3, przejdź do naszej kategorii Opel Zafira 3.

Ссылка на основную публикацию