Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić lusterko boczne w moim Peugeot 208 ?

Lusterka samochodowe to jedna z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, którą musisz stale sprawdzać, czy działają prawidłowo, ponieważ jest to Twoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych kierowców i Twojego portfela, ponieważ możesz zostać ukarany grzywną, jeśli masz wadliwie działające lusterko. To jest okoliczność, która nas dzisiaj interesuje, przeżyłeś kolizję, jedno z twoich lusterek jest zepsute i teraz chcesz wiedzieć jak wymienić lusterko boczne w Twoim Peugeot 208? Jesteś we właściwym miejscu, opiszemy wszystkie metody, które pomogą Ci ją wymienić we właściwy sposób. Przede wszystkim zastanowimy się, co Cię interesuje na tej stronie, jak wymienić kompletne lusterko boczne w Twoim Peugeot 208, a następnie jak wymienić tylko szkło lusterka.

Jak wymienić kompletne lusterko boczne w moim Peugeot 208?

Chodźmy, zaczynamy ten przewodnik od części, która prawie na pewno najbardziej Ci się spodoba, jak wymienić lusterko boczne w moim Peugeot 208? Ten proces jest bardzo prosty i powinieneś być w stanie to zrobić bez pomocy przy minimalnej ilości narzędzi. Wystarczy zdjąć plastikową osłonę z wnętrza samochodu, zazwyczaj jest ona przypięta do drzwi. W przypadku lusterek elektrycznych upewnij się, że odłączyłeś złącze zasilania, które zobaczysz za pokrywą. Na koniec będziesz musiał odkręcić śruby mocujące lusterko, zwykle są trzy, zwykły śrubokręt powinien wystarczyć, aby przejść przez ten etap wymiany lusterka bocznego w Twoim Peugeot 208. Upewnij się, że lusterko pozostaje włączone na zewnątrz pojazdu podczas odkręcania ostatniej śruby, aby nie wypadła. Na koniec, aby zainstalować nowe lusterko boczne, wystarczy zamontować nowe w 3 osiach śrubowych, wkręcić je z powrotem, ponownie podłączyć prąd, jeśli jest elektryczne, a na koniec założyć plastikową osłonę. To wszystko, właśnie odkryłeś, jak wymienić lusterko boczne w Twoim Peugeot 208, teraz wiesz, że nie było to takie trudne.

Weiterlesen:
Jak uruchomić Peugeota 208 ?

Jak po prostu wymienić szybę lusterka bocznego w moim Peugeot 208?

Jeśli być może potrzebujesz tylko wymienić szybę w lusterku bocznym swojego Peugeota 208, najpierw będziesz musiał określić rodzaj blokady lusterka. Aby to osiągnąć, najbardziej podstawową techniką jest przyjrzenie się systemowi mocowania na wymiennej szybie.

Wymiana szkła lusterka bocznego: szkło blokowane na język

 • Jeśli musisz wymienić szybę lusterka bocznego w swoim Peugeot 208 i jest ono wyposażone w system pióro-wpust, masz szczęście, jest to najmniej skomplikowany system do usunięcia. Wystarczy za pomocą plastikowego przedmiotu usunąć okno „na siłę”.
 • Aby zmienić jego położenie, zrób to samo i wepchnij go z powrotem na miejsce z siłą. Aby sprawdzić, czy jest idealnie umieszczony, przesuń go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: metalowa sprężyna blokująca szkło

  • Dzięki temu systemowi blokowania, aby wymienić szybę lusterka bocznego w Twoim Peugeot 208, musisz znaleźć sprężynę blokującą, obrócić szybę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać do niej dostęp, zdemontować ją.
  • Upewnij się, że zachowałeś sprężynę, ponieważ możliwe, że nie masz jej w nowym oknie, wymień ją na nowe okno, rozbierz starą zwracając uwagę na przewody elektryczne w przypadku systemu odszraniania

.

 • Idź wzdłuż prowadnicy pozycjonującej (nacięcie) i ostrożnie wepchnij ją do obudowy, aby jej nie złamać. Sprawdź, czy jest dobrze umieszczony, przesuwając go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: obrotowa taca blokująca szkło

  • Na lusterku bocznym Twojego Peugeota 208 możesz zlokalizować położenie obrotowej płyty okna, które ma zostać zmienione, generalnie jest na dole za oknem
Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Peugeota 208 ?

.

 • Obróć szybę w odwrotny sposób, aby uzyskać mniej skomplikowany dostęp do urządzenia i za pomocą śrubokręta obróć system.
 • Jeśli twoje lustro jest wyposażone w system odszraniania, wykonaj operację odwrotną, aby ponownie je zamocować i sprawdzić, czy jest idealnie zamocowane.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeot 208, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 208.

Ссылка на основную публикацию