Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić lusterko boczne w mojej Toyocie C-hr?

Lusterka samochodowe to jedna z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, o którą musisz stale dbać, aby działały prawidłowo, ponieważ jest to Twoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych kierowców i Twój budżet, ponieważ możesz zostać ukarany grzywną, jeśli masz uszkodzone lusterko boczne. To jest okoliczność, na której skupimy się w tym artykule, doznałeś awarii, jedno z twoich lusterek bocznych jest zniszczone i teraz chcesz wiedzieć jak zmienić lusterko boczne w Twojej Toyocie C-hr? Jesteś we właściwym miejscu, podkreślimy wszystkie wskazówki, które pomogą Ci ją właściwie wymienić. Najpierw przyjrzymy się, co przyciąga Cię na tej stronie, jak wymienić kompletne lusterko boczne w Twojej Toyocie C-hr, a następnie jak wymienić tylko szkło lusterka.

Jak wymienić kompletne lusterko boczne w mojej Toyocie C-hr?

Chodźmy, ten przewodnik zaczynamy od części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wymienić lusterko boczne w mojej Toyocie C-hr? Ten proces jest dość prosty i powinieneś być w stanie to zrobić bez pomocy przy minimalnej ilości narzędzi. Wystarczy zdjąć plastikową osłonę z wnętrza kabiny samochodu, w większości przypadków jest ona zapinana na drzwiach. W przypadku lusterek elektrycznych upewnij się, że odłączyłeś złącze zasilania, które zobaczysz z tyłu obudowy. W końcu będziesz musiał odkręcić śruby mocujące lusterko, generalnie są trzy, prosty śrubokręt powinien załatwić sprawę, aby przejść ten etap zmiany lusterka bocznego Twojej Toyoty C-hr. Upewnij się, że podczas odkręcania ostatniej śruby trzymasz lusterko na zewnątrz pojazdu, aby nie wypadło. W końcu, aby zainstalować nowe lusterko boczne, wystarczy włożyć nowe w 3 osie śrubowe, wkręcić je z powrotem, ponownie podłączyć prąd, jeśli jest elektryczne i na koniec założyć plastikową osłonę. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić lusterko boczne w Twojej Toyocie C-hr, widzisz, że nie było to takie trudne.

Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Toyota C HR?

Jak po prostu wymienić szybę lusterka bocznego mojej Toyoty C-hr?

W przypadku, gdy chcesz wymienić tylko szybę w lusterku bocznym swojej Toyoty C-hr, najpierw musisz określić rodzaj blokady lusterka. Aby to zrobić, najszybszą techniką jest przyjrzenie się systemowi mocowania na wymiennej szybie.

Wymiana szkła lusterka bocznego: szkło blokowane na język

 • Jeśli chcesz wymienić szybę lusterka bocznego w swojej Toyocie C-hr i używa ona systemu pióro-wpust, masz szczęście, jest to najłatwiejsze do usunięcia urządzenie. Wystarczy, że użyjesz plastikowego przedmiotu, aby usunąć okno „na siłę”.
 • Aby umieścić go z powrotem na miejscu, zrób to samo i wepchnij go z powrotem na miejsce z siłą. Aby sprawdzić, czy jest idealnie umieszczony, przesuń go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: metalowa sprężyna blokująca szkło

  • Dzięki temu systemowi blokowania, aby wymienić szybę lusterka bocznego Twojej Toyoty C-hr, musisz zidentyfikować sprężynę blokującą, obrócić szybę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać do niej dostęp, zdemontować ją.
  • Upewnij się, że zachowałeś sprężynę, ponieważ możliwe, że nie posiadasz jej w nowym oknie, wymień ją na nową, zdemontuj starą zwracając uwagę na przewody elektryczne w przypadku systemu odszraniania

.

 • Przykleić do prowadnicy pozycjonującej (nacięcia) i delikatnie wcisnąć ją w obudowę tak, aby jej nie złamać. Sprawdź, czy jest dobrze umieszczony, przesuwając go.

Wymiana szkła lusterka bocznego: obrotowa taca blokująca szkło

  • Możesz znaleźć pozycję obrotowej płyty okna do zmiany na lusterku bocznym Twojej Toyoty C-hr, w większości przypadków znajduje się na dole za oknem
Weiterlesen:
Jak uruchomić Toyotę C-hr ?

.

 • Obróć szybkę w przeciwnym kierunku, aby uzyskać łatwiejszy dostęp do urządzenia i za pomocą śrubokręta obróć urządzenie.
 • Jeśli twoje lustro jest wyposażone w system odszraniania, wykonaj procedurę odwrotną, aby je ponownie zamontować i sprawdzić, czy jest idealnie zamocowane.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Toyoty C-hr, przejdź do naszej kategorii Toyota C-hr.

Ссылка на основную публикацию