Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Citroen C6?

Bez względu na własne bezpieczeństwo, w przypadku badań przydatności do ruchu drogowego lub w celu uniknięcia mandatu, ważne jest, aby żarówki kierunkowskazów zawsze działały. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z pewnością po pewnym czasie się przepalą i dlatego należy je wymienić. Być może jesteś tutaj, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Citroen C6?, stworzyliśmy tę stronę z treścią, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie i niezależnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się sterowaniu wypaloną żarówką przedniego kierunkowskazu w Twoim Citroenie C6, a w drugim kroku, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak rozpoznać, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Citroen C6 jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz pojazd silnikowy, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Citroena C6. W rzeczywistości często się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do pojazdu mechanicznego, odbywania podróży i natychmiastowego odstawiania go bez poświęcania czasu na okazjonalne kontrole. W związku z tym bardzo ważne jest, aby w niektórych przypadkach poświęcić czas na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Citroen C6, ale tego nie wykryłeś. Oto dwie proste metody sprawdzenia, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go szybko wymienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który ostrzega o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Citroen C6, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, co sugeruje, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i sprawdzenie, który z nich jest wypalony za pomocą weryfikacji wizualnej, jak w pierwszym pokazanym wcześniej procesie.
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Citroen C6 ?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się przeglądać naszych artykułów, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Citroen C6

Przejdźmy teraz do głównego kroku tej strony z treścią, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Citroen C6? Powinieneś mieć świadomość, że to zadanie jest nieskomplikowane, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Citroen C6. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zobacz naszą specjalną stronę z treścią. Poniżej znajdują się jednak szczegóły kroków, które należy wykonać, aby skutecznie przeprowadzić tę czynność w zależności od techniki, którą chcesz wybrać.

Zmień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Citroen C6 przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę migacza Twojego Citroena C6 na nową (upewnij się, czy jest pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Citroen C6 przez nadkole:

  To rozwiązanie jest szczególnie cenne, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Zmień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Citroen C6 przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w zależności od opcji, jedynym prostym dostępem do wymiany żarówki przedniego kierunkowskazu w samochodzie będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które różnią się od pełnej procedury, my wyjaśni je teraz:

  • Postaw swojego Citroena C6 na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być łamliwe.
  • Wymontuj blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Citroen C6, postępując zgodnie z krokami widocznymi w częściach widzianych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Citroena C6, zajrzyj do kategorii Citroen C6.

Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Citroen C5, co mogę zrobić?
Ссылка на основную публикацию