Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Volkswagen Tiguan?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, testowanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, ważne jest, aby żarówki kierunkowskazów były zawsze sprawne. W rzeczywistości żarówki zużywają się, które po pewnym czasie nieuchronnie się przepalają i w związku z tym należy je wymienić. Być może jesteś w tym artykule, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Volkswagen Tiguan, napisaliśmy ten dokument, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika. W pierwszym kroku przyjrzymy się kontrolowaniu wypalonej żarówki kierunkowskazu przedniego w Twoim Volkswagenie Tiguan, a w drugim kroku, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Volkswagenie Tiguan jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich urządzeń bezpieczeństwa Twojego Volkswagena Tiguana. W rzeczywistości często się śpieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i odstawienia go natychmiast, nie poświęcając czasu na okresowe przeglądy. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Volkswagenie Tiguan, ale nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Oto dwa proste rozwiązania, aby sprawdzić, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go szybko zmienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słuchając dźwięku migaczy. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się sygnał dźwiękowy, który ostrzega o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Volkswagenie Tiguanie, zauważysz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, oznacza to, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i zweryfikowanie, który z nich jest wypalony, za pomocą kontroli wizualnej, jak w przypadku pierwszej procedury pokazanej wcześniej.
Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowego Volkswagena Tiguana na 5-osobowego?

Możesz wymienić inną żarówkę, na przykład światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się przeczytać naszych artykułów, które pomogą Ci przeprowadzić tę wymianę.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Volkswagen Tiguan

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku tego dokumentu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Volkswagen Tiguan? Powinieneś mieć świadomość, że ta operacja jest nieskomplikowana, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkole lub po prostu przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Volkswagena Tiguan. Jeśli jest to żarówka na tylnym kierunkowskazie, zobacz nasz specjalny dokument. Z drugiej strony, oto szczegóły działań, których należy się trzymać, aby móc dokładnie wykonać tę czynność w zależności od strategii, którą chcesz przyjąć.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Volkswagen Tiguan przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę migacza Twojego Volkswagena Tiguana na nową (upewnij się, czy jest to pomarańczowa, czy przezroczysta żarówka).
 • Zmontuj i sprawdź, czy działa zupełnie nowa żarówka przedniego kierunkowskazu.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Volkswagena Tiguana przez nadkole:

  Ta taktyka jest szczególnie przydatna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i wyjmij przednie koło po stronie, nad którą chcesz pracować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same proste czynności, jak w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Volkswagena Tiguan przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w zależności od opcji, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmienią się z pełnej techniki, my opisze je teraz:

  • Postaw swojego Volkswagena Tiguana na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być delikatne.
  • Wyjmij blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu swojego Volkswagena Tiguana, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w częściach przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Tiguan, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Tiguan.

Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Volkswagenie Tiguanie?
Ссылка на основную публикацию