Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim volvo xc70?

Bez względu na bezpieczeństwo osobiste, testy przydatności do ruchu drogowego lub uniknięcie mandatu, zapewnienie, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają, jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki zużywają się części, które z pewnością w przyszłości się przepalą i w rezultacie trzeba będzie je wymienić. Być może jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w volvo xc70, napisaliśmy ten dokument, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie i nie musisz iść do swojego mechanika. W pierwszym kroku przyjrzymy się kontrolowaniu wypalonej żarówki kierunkowskazu przedniego w Twoim volvo xc70, a w drugim kroku, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy przednia żarówka kierunkowskazu w Twoim volvo xc70 jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie masz możliwości ciągłego sprawdzania wszystkich zabezpieczeń Twojego volvo xc70. W rzeczywistości najczęściej się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i odstawienia go natychmiast, bez poświęcania czasu na regularne przeglądy. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim volvo xc70, ale tego nie wykryłeś. Oto dwie proste techniki sprawdzania, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony, czy też trzeba go dość szybko wymienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się sygnał dźwiękowy, który informuje o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim volvo xc70, zauważysz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, co sugeruje, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie, który z nich jest wypalony, za pomocą kontroli wizualnej, jak w pierwszej procedurze pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Gdzie wlać płyn chłodzący do volvo xc70 ?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się zapoznać się z naszymi postami na blogu, które pomogą Ci przeprowadzić tę wymianę.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim volvo xc70

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku tego dokumentu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim volvo xc70? Zwróć uwagę, że ta operacja jest nieskomplikowana, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu swojego volvo xc70. Jeśli jest to żarówka na tylnym kierunkowskazach, zapoznaj się z naszym dedykowanym dokumentem. Niemniej jednak, oto szczegóły kroków, które należy wykonać, aby móc prawidłowo wykonać tę czynność w zależności od techniki, którą chcesz wybrać.

Zmień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim volvo xc70 przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę migacza w swoim volvo xc70 na nową (upewnij się, czy jest to pomarańczowa czy przezroczysta żarówka).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego volvo xc70 przez nadkole:

  Takie podejście jest niezwykle skuteczne, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w samochodzie, postępując zgodnie z tymi samymi wskazówkami, co w przypadku części poprzednio widzianej.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego volvo xc70 przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w zależności od opcji, jedynym prostym dostępem do wymiany żarówki przedniego kierunkowskazu w samochodzie będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które różnią się od pełnej procedury, my wskaże je teraz:

  • Postaw swoje volvo xc70 na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być podatne na uszkodzenia.
  • Wyjmij blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu swojego volvo xc70, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w częściach przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące volvo xc70, zapoznaj się z naszą kategorią volvo xc70.

Weiterlesen:
Where to find the odometer fuse on volvo xc70 ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector