Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w mojej Skodzie Kodiaq?

Niezależnie od tego, czy chodzi o własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, konieczne jest upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób z czasem się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawie na pewno jesteś na stronie, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i pytasz jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twojej Skodzie Kodiaq, napisaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to sam i nie musisz iść do mechanika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się sterowaniu wypaloną żarówką przedniego kierunkowskazu w Twojej Skodzie Kodiaq, a w drugim kroku, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak rozpoznać, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twojej Skodzie Kodiaq jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie masz ciągle możliwości sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa Twojej Skody Kodiaq. W rzeczywistości najprawdopodobniej się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i natychmiastowego odstawienia bez poświęcania czasu na okazjonalne przeglądy. Dlatego ważne jest, aby w niektórych przypadkach poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twojej Skodzie Kodiaq, ale nie zdałeś sobie z tego sprawy. Oto dwie proste techniki sprawdzania, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony, czy też trzeba go szybko zamienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słuchając dźwięku migaczy. W rzeczywistości w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który ostrzega o: Przepalona żarówka przedniego kierunkowskazu w Twojej Skodzie Kodiaq, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co oznacza, że ​​będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i sprawdzenie, który z nich jest wypalony przez weryfikację wizualną, jak w pierwszym rozwiązaniu pokazanym powyżej.
Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w mojej Skodzie Kodiaq?

Możesz wymienić inną żarówkę, na przykład światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami dotyczącymi treści, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twojej Skodzie Kodiaq

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku tego artykułu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twojej Skodzie Kodiaq? Należy pamiętać, że to zadanie jest dość łatwe, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub po prostu przez zderzak do reflektora, otworzyć go i wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu swojej Skody Kodiaq;. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zapoznaj się z naszym konkretnym artykułem. Z drugiej strony, oto szczegóły działań, których należy się trzymać, aby móc wykonać tę akcję dokładnie zgodnie z rozwiązaniem, które chcesz wybrać.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w Twojej Skodzie Kodiaq przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów w Twojej Skodzie Kodiaq na nową (upewnij się, czy jest to pomarańczowa, czy przezroczysta żarówka).
 • Zmontuj i sprawdź, czy działa nowa żarówka przedniego kierunkowskazu.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu Twojej Skody Kodiaq przez nadkole:

  Ta taktyka jest szczególnie przydatna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca pod maską, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i wyjmij przednie koło po stronie, nad którą chcesz pracować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w samochodzie, wykonując te same podstawowe czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojej Skody Kodiaq przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w zależności od opcji, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, od pełnego procesu jest tylko kilka kroków, my opisze je teraz:

  • Postaw swoją Skodę Kodiaq na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być delikatne.
  • Zdejmij blok reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu swojej Skody Kodiaq, postępując zgodnie z instrukcjami widocznymi w częściach widocznych powyżej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Skoda Kodiaq, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Skoda Kodiaq.

Weiterlesen:
Jak zainstalować zaczep w Skodzie Kodiaq ?
Ссылка на основную публикацию