Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światła postojowe w moim Chevrolet Corvette?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek reflektorów jest ważne i kluczowe. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które z czasem na pewno się przepalą i w rezultacie trzeba je wymienić. Prawie na pewno jesteś w tym artykule, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i myślisz o tym jak wymienić żarówkę w moim Chevrolet Corvette światła postojowego?, stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę bez żadnej pomocy i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Chevrolet Corvette?

Treść tego artykułu zaczniemy od wymiana przednich żarówek do jazdy dziennej w Twoim Chevrolet Corvette, zwróć uwagę, że w zależności od roku i wykończenia samochodu może to nie być takie samo podejście do użytkowania. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy lokalizacja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej skomplikowany w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsze podejście, wykonamy wymiana żarówek światła do jazdy dziennej bez pozbycia się reflektora w Twoim Chevrolet Corvette. Chociaż ten proces jest najbardziej podstawowy, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie wykonać go w swoim pojeździe bez żadnych obciążeń. Rzeczywiście, w zależności od opcji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na wymianę żarówki w ten sposób. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim Chevrolet Corvette:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwszym rozwiązaniem jest przejście przez maskę pojazdu, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najbardziej logiczny proces, ale nie zawsze jest łatwy do zrealizowania, zazwyczaj z powodu drugorzędnych części samochodowych, które blokują dostęp. Aby to zrobić, oto proste kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten krok został wykonany, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Chevrolet Corvette. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj odpowiada to ¼), a następnie zdjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę lampy postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po zakończeniu zmontuj system, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Pozbywając się kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojego Chevroleta Corvette, jeśli okaże się, że dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie zdjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał tylko trzymać się tej samej techniki, co w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Chevrolet Corvette
Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Chevrolet Corvette?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Chevrolet Corvette?

Podsumowując, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Chevroleta Corvette podejście jest prostsze, oto różne kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają poprawnie, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Chevrolet Corvette, przeczytaj naszą stronę z zawartością, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Chevrolet Corvette, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Corvette.

Ссылка на основную публикацию