Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światła postojowe w moim Citroen Jumpy 2?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, testowanie przydatności do ruchu drogowego czy uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek reflektorów jest ważne i kluczowe. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem z pewnością się przepalą i dlatego należy je wymienić. Pewnie jesteś na tej stronie bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę w moim Citroen Jumpy 2 światła postojowe?, napisaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać tę operację bez żadnej pomocy i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugiej części, jak zmienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Citroen Jumpy 2?

Zaczniemy tę treść od wymiana żarówki przedniego światła do jazdy dziennej w Twoim Citroen Jumpy 2, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być takie samo podejście. W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy lokalizacja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej skomplikowany w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Pierwsze podejście, zrealizujemy wymiana żarówki światła do jazdy dziennej bez pozbycia się reflektora w Twoim Citroen Jumpy 2. Chociaż ta technika jest najbardziej podstawowa, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie bezproblemowo ją wykonać na swoim samochodzie. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych modelach zabraknie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł postojowych w Twoim Citroen Jumpy 2:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega na przejściu przez maskę samochodu tylko w celu uzyskania bezpośredniego dostępu do reflektora. Jest to najbardziej logiczne podejście, ale nie zawsze jest łatwe do zrealizowania, głównie ze względu na drugorzędne elementy, które utrudniają dostęp. Aby to osiągnąć, oto podstawowe kroki do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po zakończeniu tego etapu będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Citroen Jumpy 2. Być może będziesz musiał wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej obszaru. Aby tego dokonać, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), nareszcie gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki do unikaj zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu zmontuj system, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Pozbywając się kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojego Citroena Jumpy 2 w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał po prostu trzymać się tej samej metody, jak w poprzedniej sekcji, aby zmienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Citroen Jumpy 2
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Citroen Jumpy 2 ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Citroen Jumpy 2?

Podsumowując, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego w swoim Citroen Jumpy 2 proces jest znacznie łatwiejszy, oto różne działania, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż swoją nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Citroen Jumpy 2, zapoznaj się z naszą konkretną treścią, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Citroen Jumpy 2, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen Jumpy 2.

Ссылка на основную публикацию