Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światła postojowe w moim Ford Edge?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek reflektorów jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem nieuchronnie się przepalą i w rezultacie należy je wymienić. Pewnie jesteś na tej stronie bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę w moim Ford Edge światła postojowego, zamieściliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę bez zatrudniania kogoś i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się, jak wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugim, jak zmienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Ford Edge?

Ten artykuł zaczniemy od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Ford Edge, należy pamiętać, że w zależności od roku i wykończenia samochodu może to nie być takie samo podejście do użytkowania. W rzeczywistości, nawet jeśli pozycja Twojej żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej skomplikowany w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsze podejście, zrealizujemy wymiana żarówek w światłach do jazdy dziennej bez konieczności pozbycia się reflektora w swoim Ford Edge. Chociaż ten proces jest najłatwiejszy, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie wykonać go w swoim pojeździe bez żadnych obciążeń. W rzeczywistości, w zależności od wersji i roku, w niektórych modelach zabraknie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne metody wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim Ford Edge:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Przy pierwszym podejściu przejdziesz tylko przez maskę pojazdu, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najbardziej logiczne rozwiązanie, ale nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia, czasami z powodu drugorzędnych części samochodowych, które utrudniają dostęp. Aby to osiągnąć, oto wytyczne do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, po wykonaniu tego kroku, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Ford Edge. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej miejsca. Aby to osiągnąć, pociągnij delikatnie za gniazdko, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę świateł postojowych, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po zakończeniu zmontuj system, podłącz akumulator i przeprowadź test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Pozbywając się kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojego Ford Edge w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych kroków wystarczy postępować zgodnie z tą samą metodą, jak w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Ford Edge
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Ford Edge, które pozostaje włączone

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w swoim Ford Edge

Podsumowując, jeśli potrzebujesz wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Ford Edge technika jest łatwiejsza, oto różne proste kroki, które należy wykonać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Umieść nową żarówkę postojową w zespole reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Ford Edge, zapoznaj się z treścią naszego konkretnego artykułu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Edge, zapoznaj się z naszą kategorią Ford Edge.

Ссылка на основную публикацию