Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światła postojowe w moim Renault Scenic?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej sprawności żarówek reflektorów jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z pewnością przepalą się w miarę upływu czasu i w rezultacie wymagają wymiany. Najprawdopodobniej jesteś na tej stronie, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i martwisz się o jak wymienić żarówkę mojego światła postojowego Renault Scenic?, napisaliśmy tę stronę z treścią, aby pomóc Ci wykonać tę operację samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się, jak wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej, jak zmienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Renault Scenic?

Zaczniemy tę treść od wymiana żarówki przedniego światła do jazdy dziennej w Twoim Renault Scenic, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia Twojego samochodu może to nie być ta sama metodologia. W rzeczywistości, nawet jeśli lokalizacja żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej utrudniony w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Pierwsza metodologia, przeprowadzimy wymiana żarówki światła do jazdy dziennej bez demontażu reflektora w Twoim Renault Scenic. Chociaż ten proces jest najłatwiejszy, nie ma gwarancji, że bez problemu wykonasz go na swoim samochodzie. W rzeczywistości, w zależności od wersji i roku, w niektórych modelach zabraknie miejsca na wymianę żarówki tą metodą. Oto dwa różne Sposoby wymiany żarówki przednich świateł postojowych w Twoim Renault Scenic:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Przy pierwszym podejściu przejdziesz tylko przez maskę samochodu, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najmądrzejsze rozwiązanie, ale nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia, czasami z powodu drugorzędnych części samochodowych, które utrudniają dostęp. Aby to osiągnąć, oto podstawowe kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po zakończeniu tego etapu będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Renault Scenic. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj odpowiada to ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to osiągnąć, należy ciągnąć ostrożnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec, gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki do unikaj zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu złóż zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga alternatywa, możesz usunąć reflektor swojego Renault Scenic, jeśli dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych kroków będziesz musiał po prostu postępować zgodnie z tą samą techniką, co w poprzedniej sekcji, aby zmienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Renault Scenic
Weiterlesen:
Gdzie wlać płyn chłodzący w Renault Scenic 4 ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Renault Scenic?

Podsumowując, jeśli chcesz Zmień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Renault Scenic technika jest mniej trudna, oto różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę światła postojowego do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Renault Scenic, zapoznaj się z treścią naszego konkretnego artykułu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Renault Scenic, przejdź do naszej kategorii Renault Scenic.

Ссылка на основную публикацию