Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światła postojowe w moim Renault Zoe?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, czy o test przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, bardzo ważna jest pewność, że Twoje żarówki są zawsze sprawne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które oczywiście po pewnym czasie się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę mojego światła postojowego Renault Zoe, przygotowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać tę czynność bez pomocy i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugiej sztuce, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Renault Zoe?

Zaczniemy tę treść od wymiana żarówki przedniej światła do jazdy dziennej w Twoim Renault Zoe, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być to samo rozwiązanie. W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy pozycja Twojej żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej skomplikowany w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsze rozwiązanie, zrealizujemy wymiana żarówek w świetle do jazdy dziennej bez konieczności usuwania reflektora w Twoim Renault Zoe. Chociaż to podejście jest najbardziej podstawowe, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie wykonać je na swoim pojeździe silnikowym bez żadnych obciążeń. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych modelach zabraknie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne rozwiązania do wymiany żarówki przedniego światła postojowego Twojego Renault Zoe:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega tylko na przejściu przez maskę pojazdu silnikowego, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najbardziej racjonalne podejście, ale nie zawsze jest to łatwe do zrealizowania, czasami z powodu drugorzędnych części samochodowych, które będą blokować dostęp. Aby to osiągnąć, oto wytyczne do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po zakończeniu tego etapu będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Renault Zoe. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to osiągnąć, ciągnij ostrożnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec, gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę w lampach postojowych, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po zakończeniu zmontuj system, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Pozbywając się kratki celownika i reflektora:
  • Druga alternatywa, możesz zdjąć reflektor swojego Renault Zoe, jeśli okaże się, że dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po zakończeniu tych kroków wystarczy wykonać tę samą technikę, co w poprzedniej sekcji, aby zamienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim Renault Zoe
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim Renault Zoe?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Renault Zoe?

Podsumowując, jeśli potrzebujesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Renault Zoe proces jest niezwykle łatwiejszy, oto różne działania, które należy wykonać, aby zmienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe działają poprawnie, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Renault Zoe, zapoznaj się z naszym szczegółowym dokumentem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Zoe, zapoznaj się z naszą kategorią Renault Zoe.

Ссылка на основную публикацию