Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe mojego Jaguara XE?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, testowanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek reflektorów jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które oczywiście z czasem się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawie na pewno jesteś tutaj, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i martwisz się o jak wymienić żarówkę w moim Jaguar XE światła postojowego, stworzyliśmy tę stronę zawartości, aby pomóc Ci wykonać ten proces samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugim, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Jaguar XE?

Zaczniemy tę stronę treści od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Jaguar XE, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być ta sama metodologia. W rzeczywistości, nawet jeśli lokalizacja Twojej żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej problematyczny w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Pierwsza metodologia, wykonamy wymiana żarówek w światłach do jazdy dziennej bez zdejmowania reflektorów w Twoim Jaguar XE. Chociaż ten proces jest najprostszy, nie ma pewności, że będziesz w stanie wykonać go bez problemu w swoim pojeździe silnikowym. W rzeczywistości, w zależności od wersji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim Jaguar XE:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza technika polega tylko na przejściu przez maskę pojazdu silnikowego, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najbardziej logiczne podejście, ale nie zawsze jest łatwe do zrealizowania, głównie z powodu drugorzędnych części samochodowych, które będą blokować dostęp. Aby to osiągnąć, oto wytyczne do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Jaguar XE. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj odpowiada to ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej miejsca. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), w końcu po odłączeniu gniazdka możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po zakończeniu zmontuj zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojego Jaguara XE, jeśli okaże się, że dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt skomplikowany. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał tylko trzymać się tej samej metodologii, co w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim Jaguar XE
Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania na Jaguar XE?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Jaguar XE?

Wreszcie, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Jaguara XE podejście jest prostsze, oto różne proste kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Jaguarze XE, przeczytaj nasz dedykowany dokument, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Jaguara XE, przejdź do naszej kategorii Jaguar XE.

Ссылка на основную публикацию