Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe mojego volvo xc70?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów są zawsze sprawne, jest konieczne. W rzeczywistości żarówki zużywają się części, które z biegiem czasu z pewnością przepalą się i w konsekwencji należy je wymienić. Pewnie tu jesteś bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę w moim volvo xc70 światła postojowego, napisaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci wykonać ten proces samodzielnie, bez konieczności odwiedzania warsztatu. W pierwszej części przyjrzymy się, jak wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugiej, jak zmienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim volvo xc70?

Ten artykuł zaczniemy od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim volvo xc70, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być ta sama metoda. W rzeczywistości, nawet jeśli pozycja Twojej żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej problematyczny w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsza metoda, zrealizujemy wymiana żarówek w świetle do jazdy dziennej bez wyjmowania reflektora w volvo xc70. Chociaż ta technika jest najbardziej podstawowa, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie wykonać ją w swoim pojeździe bez żadnych obciążeń. W rzeczywistości, w zależności od wersji i rocznika, w niektórych wersjach nie będzie wystarczająco dużo miejsca na wymianę żarówki tą metodą. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim volvo xc70:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega tylko na przejściu przez maskę pojazdu, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najbardziej racjonalny proces, ale nie zawsze jest łatwy do zrealizowania, głównie z powodu drugorzędnych części samochodowych, które utrudniają dostęp. Aby to zrobić, oto proste kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten krok został zakończony, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim volvo xc70. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku trzeba będzie otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie zdjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to zrobić, ciągnij ostrożnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec, gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć zabrudzenia twoja nowa żarówka. Po zakończeniu złóż zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Wyjmując kratkę celownika i reflektor:
  • Druga alternatywa, możesz zdjąć reflektor swojego volvo xc70, jeśli okaże się, że dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt utrudniony. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie zdjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał po prostu zastosować tę samą metodę, jak w poprzedniej sekcji, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim volvo xc70
Weiterlesen:
Jak holować volvo xc70 ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w volvo xc70?

Podsumowując, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego volvo xc70 podejście jest prostsze, oto różne działania, które należy wykonać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim volvo xc70, zapoznaj się z treścią naszego artykułu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących volvo xc70, spójrz na kategorię volvo xc70.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector