Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w moim Bmw Serie 6?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów są zawsze sprawne, ma fundamentalne znaczenie. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem na pewno się przepalą i w konsekwencji będą wymagały wymiany. Pewnie jesteś na tej stronie bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i myślisz o tym jak wymienić żarówkę w moim Bmw Serii 6 światła postojowego?, napisaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Bmw Serie 6?

Ten artykuł zaczniemy od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Bmw Serie 6, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być ta sama metodologia. W rzeczywistości, nawet jeśli lokalizacja żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej utrudniony w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Bmw Serie 6 ?

Pierwsza metodologia, zrealizujemy wymiana żarówki światła do jazdy dziennej bez wyjmowania reflektora w Bmw Serie 6. Chociaż ten proces jest najprostszy, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie wykonać go w swoim samochodzie bez żadnych obciążeń. W rzeczywistości, w zależności od wersji i rocznika, w niektórych modelach zabraknie miejsca na wymianę żarówki w ten sposób. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim Bmw Serie 6:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwszym rozwiązaniem jest przejście przez maskę samochodu tylko w celu uzyskania bezpośredniego dostępu do reflektora. Jest to najbardziej racjonalne podejście, ale nie zawsze jest łatwe do wykonania, często ze względu na drugorzędne elementy, które blokują dostęp. Aby to zrobić, oto podstawowe kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po zakończeniu tego etapu będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Bmw Serie 6. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku konieczne będzie odkręcenie zaślepki żarówki reflektora (zazwyczaj wystarcza ¼), a następnie wyjęcie oprawki żarówki z jej obszaru. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec, gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę światła postojowego, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po zakończeniu złóż zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Wyjmując kratkę celownika i reflektor:
  • Drugie rozwiązanie, możesz usunąć reflektor swojego Bmw Serie 6 w przypadkach, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt utrudniony. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał tylko trzymać się tej samej techniki, co w poprzedniej sekcji, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Bmw Serie 6
Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Bmw Serie 6?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Bmw Serii 6?

Aby zakończyć, jeśli chcesz wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Bmw Serie 6 technika jest niesamowicie łatwiejsza, oto różne kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Umieść nową żarówkę postojową w zespole reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Bmw Serie 6, przeczytaj naszą dedykowaną treść, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Bmw Serie 6, przejdź do naszej kategorii Bmw Serie 6.

Ссылка на основную публикацию