Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w moim Citroen C-crosser?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej sprawności żarówek reflektorów jest sprawą podstawową. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które z czasem nieuchronnie się przepalą iw rezultacie trzeba je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i martwisz się o to jak wymienić żarówkę w moim Citroen C-crosser światła postojowego?, stworzyliśmy tę zawartość, aby pomóc Ci wykonać tę czynność samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Citroen C-crosser?

Zaczniemy tę stronę treści od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Citroen C-crosser, zwróć uwagę, że w zależności od roku i wykończenia samochodu może to nie być ta sama metoda. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy lokalizacja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej skomplikowany w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Pierwsza metoda, przeprowadzimy wymiana żarówek w światłach do jazdy dziennej bez wyjmowania reflektorów w Twoim Citroen C-crosser. Chociaż jest to najbardziej podstawowe podejście, nie ma pewności, że będziesz w stanie wykonać je w swoim samochodzie bez żadnych obciążeń. Rzeczywiście, w zależności od opcji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na wymianę żarówki tą metodą. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł postojowych w Twoim Citroen C-crosser:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza technika polega tylko na przejściu przez maskę samochodu, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najmądrzejsze rozwiązanie, ale nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia, czasami ze względu na drugorzędne elementy, które będą blokować dostęp. Aby to zrobić, oto podstawowe kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Citroen C-crosser. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to zrobić, pociągnij ostrożnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), nareszcie po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki aby uniknąć zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu zmontuj system, podłącz akumulator i przeprowadź test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Wyjmując kratkę celownika i reflektor:
  • Druga alternatywa, możesz usunąć reflektor swojego Citroena C-crossera w przypadkach, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych kroków będziesz musiał po prostu trzymać się tej samej metodologii, co w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Citroen C-crosser
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Citroen C-crosser?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Citroen C-crosser?

Wreszcie, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego w swoim Citroen C-crosser proces jest mniej trudny, oto różne proste kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę światła postojowego do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Citroen C-crosser, przeczytaj nasz specjalny dokument, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Citroen C-crosser, spójrz na kategorię Citroen C-crosser.

Ссылка на основную публикацию