Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w moim Jeep Grand Cherokee?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, konieczne jest upewnienie się, że żarówki reflektorów są stale działające. W rzeczywistości żarówki zużywają się części, które z biegiem czasu z pewnością się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawie na pewno jesteś na tej stronie, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i martwisz się o to jak wymienić żarówkę w moim Jeep Grand Cherokee?, stworzyliśmy tę zawartość, aby pomóc Ci wykonać ten proces bez żadnej pomocy i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się, jak wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugim, jak zmienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Jeep Grand Cherokee?

Zaczniemy tę stronę treści z wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Jeepie Grand Cherokee, należy pamiętać, że w oparciu o rok i wykończenie samochodu może to nie być ta sama metodologia. W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy pozycja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej utrudniony w zależności od cech Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Jak otworzyć Jeepa Grand Cherokee z rozładowanym akumulatorem?

Pierwsza metodologia, wykonamy wymiana żarówek w światłach do jazdy dziennej bez konieczności pozbycia się reflektorów w Twoim Jeepie Grand Cherokee. Chociaż to podejście jest najłatwiejsze, nie ma pewności, że będziesz w stanie wykonać je w swoim samochodzie bez żadnych obciążeń. W rzeczywistości, w zależności od wersji i rocznika, w niektórych modelach nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby w ten sposób wymienić żarówkę. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim Jeep Grand Cherokee:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza technika polega na przejściu przez maskę samochodu, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najmądrzejsze podejście, ale nie zawsze jest łatwe do osiągnięcia, zazwyczaj ze względu na drugorzędne elementy, które blokują dostęp. Aby to zrobić, oto proste kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten krok został zakończony, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Jeepie Grand Cherokee. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zwykle ¼ wystarcza), a następnie należy wyjąć oprawkę żarówki z jej miejsca. Aby to zrobić, ciągnij ostrożnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec, gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby nie pobrudzić twoja nowa żarówka. Po zakończeniu złóż zestaw, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Pozbywając się kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojego Jeepa Grand Cherokee w przypadkach, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt utrudniony. Aby to osiągnąć, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał postępować zgodnie z tą samą metodologią, co w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Jeepie Grand Cherokee
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Jeep Grand Cherokee?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Jeepie Grand Cherokee?

Na koniec, jeśli chcesz wymień żarówkę tylnego światła postojowego w swoim Jeep Grand Cherokee metoda jest mniej trudna, oto różne proste kroki, które należy wykonać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż swoją nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Jeepie Grand Cherokee, przejrzyj naszą stronę z zawartością, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Jeepa Grand Cherokee, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Jeep Grand Cherokee.

Ссылка на основную публикацию