Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w moim Renualt Express?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o sprawdzenie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów są stale sprawne, ma fundamentalne znaczenie. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z biegiem czasu z pewnością się przepalą i w związku z tym należy je wymienić. Pewnie jesteś na tej stronie bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i myślisz o tym jak wymienić żarówkę mojego światła postojowego Renualt Express, utworzyliśmy tę stronę zawartości, aby ułatwić wykonanie tej procedury bez żadnej pomocy i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Renualt Express?

Zaczniemy tę stronę treści od wymianę przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Renualt Express, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia samochodu może to nie być ta sama metodologia. W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy lokalizacja Twojej żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej problematyczny w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsza metodologia, zrealizujemy wymiana żarówki światła do jazdy dziennej bez wyjmowania reflektora w Renualt Express. Chociaż ta metoda jest najprostsza, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie wykonać ją w swoim samochodzie bez żadnych obciążeń. W rzeczywistości, w oparciu o opcje i rok, w niektórych modelach nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby w ten sposób wymienić żarówkę. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Renault Express:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega na przejściu przez maskę samochodu tylko w celu uzyskania bezpośredniego dostępu do reflektora. Jest to najmądrzejsza metoda, ale nie zawsze jest łatwa do wykonania, czasami ze względu na drugorzędne elementy, które blokują dostęp. Aby to zrobić, oto wytyczne do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Renualt Express. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej miejsca. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), nareszcie po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki aby uniknąć zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu złóż zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Wyjmując kratkę celownika i reflektor:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor w swoim Renualt Express w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt utrudniony. Aby to osiągnąć, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych kroków będziesz musiał po prostu zastosować tę samą metodologię, co w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Renualt Express
Weiterlesen:
Jak odłączyć baterię w moim Renualt Express?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Renault Express

Na koniec, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego w swoim Renault Express proces jest łatwiejszy, oto różne działania, których należy się trzymać, aby umożliwić zmianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż swoją nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają poprawnie, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Renualt Express, zapoznaj się z treścią naszego dedykowanego artykułu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Renualt Express, przejdź do naszej kategorii Renualt Express.

Ссылка на основную публикацию