Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w moim Subaru Crosstrek?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów zawsze działają, jest ważne i niezbędne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które z czasem na pewno się przepalą i w związku z tym trzeba je wymienić. Prawie na pewno tu jesteś, bo jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę światła postojowego w moim Subaru Crosstrek, zamieściliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci wykonać ten proces samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Subaru Crosstrek?

Zaczniemy tę stronę treści od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Subaru Crosstrek, pamiętaj, że biorąc pod uwagę rok i wykończenie Twojego samochodu, może to nie być takie samo podejście do użytkowania. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy pozycja Twojej żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej skomplikowany w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsze podejście, zrealizujemy wymiana żarówek w światłach do jazdy dziennej bez konieczności pozbycia się reflektora w Subaru Crosstrek. Chociaż ta technika jest najprostsza, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie bezproblemowo ją wykonać w swoim pojeździe. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę opcje i rok, w niektórych modelach nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby w ten sposób wymienić żarówkę. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Subaru Crosstrek:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega tylko na przejściu przez maskę pojazdu, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najmądrzejszy proces, ale nie zawsze jest łatwy do zrealizowania, często z powodu drugorzędnych elementów, które utrudniają dostęp. Aby to zrobić, oto kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten etap został zakończony, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Subaru Crosstrek. Być może będziesz musiał zdjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki w reflektorze (zazwyczaj wystarcza ¼), a następnie zdjąć oprawkę żarówki z jej obszaru. Aby to zrobić, ciągnij ostrożnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec, gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę lampy postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po zakończeniu złóż zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Pozbywając się kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojego Subaru Crosstrek w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie zdjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał po prostu trzymać się tej samej metody, co w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Subaru Crosstrek
Weiterlesen:
Jak wyłączyć kontrolkę silnika Subaru Crosstrek ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Subaru Crosstrek?

Podsumowując, jeśli potrzebujesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Subaru Crosstrek technika jest znacznie prostsza, oto różne wskazówki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Umieść swoją nową żarówkę postojową w zespole reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Subaru Crosstrek, zapoznaj się z treścią naszego artykułu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Crosstrek, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Subaru Crosstrek.

Ссылка на основную публикацию