Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w moim Suzuki Grand Vitara?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o sprawdzenie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów są stale sprawne, jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z pewnością po pewnym czasie się przepalą i w rezultacie trzeba je wymienić. Prawie na pewno jesteś na tej stronie, bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę w moim Suzuki Grand Vitara światła postojowego?, stworzyliśmy tę zawartość, aby pomóc Ci wykonać tę czynność bez zatrudniania kogoś i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Suzuki Grand Vitara?

Ten artykuł zaczniemy od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Suzuki Grand Vitara, zwróć uwagę, że w zależności od roku i wykończenia samochodu może to nie być takie samo podejście do użytkowania. W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy lokalizacja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej skomplikowany w zależności od cech Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Moje Suzuki Vitara ściąga w prawo, co robić?

Pierwsze podejście, wykonamy wymiana żarówek w światłach do jazdy dziennej bez konieczności pozbycia się reflektorów w Suzuki Grand Vitara. Chociaż to podejście jest najbardziej podstawowe, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie bez problemu wykonać je w swoim pojeździe. W rzeczywistości, w zależności od wersji i roku, w niektórych modelach zabraknie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim Suzuki Grand Vitara:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza metodologia polega na przejściu przez maskę pojazdu, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. To najmądrzejsze rozwiązanie, ale nie zawsze jest to łatwe do zrealizowania, czasami ze względu na drugorzędne elementy, które będą blokować dostęp. Aby to osiągnąć, oto wskazówki, których należy przestrzegać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po zakończeniu tego etapu będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Suzuki Grand Vitara. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej obszaru. Aby to osiągnąć, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę światła postojowego, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po zakończeniu złóż zestaw, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Pozbywając się kratki celownika i reflektora:
  • Druga alternatywa, możesz usunąć reflektor swojego Suzuki Grand Vitara w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych kroków będziesz musiał po prostu postępować zgodnie z tą samą metodą, jak w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Suzuki Grand Vitara
Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Suzuki Vitara, co robić ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Suzuki Grand Vitara?

Aby zakończyć , jeśli potrzebujesz wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w swoim Suzuki Grand Vitara technika jest mniej trudna, oto różne wskazówki, których należy przestrzegać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Suzuki Grand Vitara, przeczytaj naszą dedykowaną treść, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Suzuki Grand Vitara, przejdź do naszej kategorii Suzuki Grand Vitara.

Ссылка на основную публикацию