Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w moim Volkswagenie Golfie 2?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o sprawdzenie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek reflektorów jest konieczne. W rzeczywistości żarówki zużywają się części, które nieuchronnie wypalają się z upływem czasu i w konsekwencji wymagają wymiany. Prawie na pewno tu jesteś, bo jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę światła postojowego w moim Volkswagenie Golfie 2, napisaliśmy tę treść, aby pomóc Ci wykonać tę czynność bez pomocy i bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugim, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Volkswagen Golf 2?

Zaczniemy tę treść od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Volkswagenie Golfie 2, pamiętaj, że biorąc pod uwagę rok i wykończenie pojazdu silnikowego, może to nie być ta sama technika. W rzeczywistości, nawet jeśli lokalizacja Twojej żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej problematyczny w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsza technika, wykonamy wymiana żarówek w światłach do jazdy dziennej bez wyjmowania reflektorów w Volkswagenie Golfie 2. Chociaż ta metoda jest najbardziej podstawowa, nie ma pewności, że bez problemu wykonasz ją w swoim pojeździe mechanicznym. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na wymianę żarówki w ten sposób. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł pozycyjnych Twojego Volkswagena Golfa 2:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega tylko na przejściu przez maskę pojazdu silnikowego, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najbardziej racjonalna metoda, ale nie zawsze jest łatwa do zrealizowania, czasami ze względu na drugorzędne elementy, które blokują dostęp. Aby to zrobić, oto wytyczne do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, po wykonaniu tego kroku, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Volkswagenie Golfie 2. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie akumulatora. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. W tym celu należy ciągnąć ostrożnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), w końcu po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki do unikaj zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu złóż zestaw, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga alternatywa, możesz zdjąć reflektor swojego Volkswagena Golfa 2, jeśli dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt skomplikowany. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał postępować zgodnie z tą samą metodologią, jak w poprzednim rozdziale, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim Volkswagenie Golfie 2
Weiterlesen:
GPS Volkswagen Golf 5 nie działa Volkswagen Golf 5

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Volkswagenie Golfie 2?

Na koniec, jeśli chcesz wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Volkswagena Golfa 2 technika jest znacznie łatwiejsza, oto różne czynności, które należy wykonać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Umieść swoją nową żarówkę postojową w zespole reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Volkswagenie Golfie 2, zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 2 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector