Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w moim Volkswagenie Golfie 5?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testowanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie, że żarówki reflektorów są zawsze sprawne, jest niezwykle ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z biegiem czasu bez wątpienia przepalą się i w rezultacie będą wymagały wymiany. Pewnie tu jesteś, bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i myślisz o tym jak wymienić żarówkę światła postojowego w moim Volkswagenie Golfie 5, zamieściliśmy tę treść, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej sztuce, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Volkswagen Golf 5?

Ten artykuł zaczniemy od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Volkswagenie Golfie 5, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia Twojego samochodu może to nie być takie samo podejście do użytkowania. W rzeczywistości, nawet jeśli pozycja Twojej żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej problematyczny w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsze podejście, przeprowadzimy wymiana żarówek światła do jazdy dziennej bez zdejmowania reflektorów w Volkswagenie Golfie 5. Chociaż ta technika jest najprostsza, nie ma pewności, że będziesz w stanie wykonać ją na swoim samochodzie bez obciążeń. W rzeczywistości, w oparciu o wersje i rok, w niektórych wersjach nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby w ten sposób wymienić żarówkę. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł pozycyjnych Twojego Volkswagena Golfa 5:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza metoda polega na tym, że po prostu przejdziesz przez maskę samochodu, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najbardziej logiczne podejście, ale nie zawsze jest to łatwe do zrealizowania, czasami ze względu na drugorzędne elementy, które utrudniają dostęp. Aby to osiągnąć, oto proste kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten krok został wykonany, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Volkswagenie Golfie 5. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie akumulatora. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj wystarcza ¼), a następnie zdjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to osiągnąć, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby nie pobrudzić twoja nowa żarówka. Po zakończeniu złóż zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojego Volkswagena Golfa 5 w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to osiągnąć, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie zdjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał po prostu postępować zgodnie z tą samą techniką, jak w poprzednim rozdziale, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim Volkswagenie Golfie 5
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Volkswagenie Golfie 6 ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Volkswagenie Golfie 5?

Wreszcie, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Volkswagena Golfa 5 technika jest mniej trudna, oto różne proste kroki, które należy wykonać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę światła postojowego do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają poprawnie, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Volkswagenie Golfie 5, zapoznaj się z naszą konkretną treścią, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Golfa 5 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector