Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w mojej Dacii Dokker?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, testowanie zdatności do ruchu drogowego czy uniknięcie mandatu, pewność, że Twoje żarówki są zawsze sprawne, jest niezwykle ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które oczywiście z czasem się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawdopodobnie znalazłeś się w tym artykule, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i myślisz o tym jak wymienić żarówkę światła postojowego w mojej Dacii Dokker, opublikowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać ten proces samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w mojej Dacii Dokker?

Dokument ten zaczniemy od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twojej Dacii Dokker, zwróć uwagę, że w zależności od roku i wykończenia twojego samochodu może to nie być ta sama technika w użyciu. W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy pozycja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej trudny, w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsza technika, zrealizujemy wymiana żarówek światła do jazdy dziennej bez usuwania reflektorów w Dacii Dokker. Chociaż ten proces jest najłatwiejszy, nie ma gwarancji, że będziesz mógł go wykonać na swoim samochodzie bez żadnych obciążeń. W rzeczywistości, w oparciu o opcje i rok, w niektórych wersjach nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby w ten sposób wymienić żarówkę. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Dacii Dokker:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega po prostu na przejściu przez maskę samochodu, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najbardziej racjonalne podejście, ale nie zawsze jest łatwe do wykonania, zazwyczaj z powodu drugorzędnych elementów, które blokują dostęp. Aby to zrobić, oto kroki do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten krok został zakończony, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w Dacii Dokker. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), nareszcie po wyjęciu z gniazdka możesz zamienić żarówkę światła postojowego, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po zakończeniu zmontuj zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Pozbywając się kratki celownika i reflektora:
  • Druga alternatywa, możesz zdjąć reflektor swojej Dacii Dokker w przypadkach, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał po prostu postępować zgodnie z tą samą metodologią, co w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swojej Dacii Dokker
Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Dacii Dokker

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Dacii Dokker

Wreszcie, jeśli chcesz wymień żarówkę tylnego światła postojowego w swojej Dacii Dokker metoda jest znacznie prostsza, oto różne podstawowe kroki, które należy wykonać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swojej Dacii Dokker, zapoznaj się z naszą konkretną treścią, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Dacii Dokker, przejdź do naszej kategorii Dacia Dokker.

Ссылка на основную публикацию