Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w mojej Kia Soul?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o test przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, musisz mieć pewność, że żarówki w Twoich reflektorach działają przez cały czas. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które z pewnością po pewnym czasie się przepalą i dlatego należy je wymienić. Pewnie tu jesteś bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę mojego światła postojowego Kia Soul, napisaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugiej części, jak zmienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w mojej Kia Soul?

Treść tego artykułu zaczniemy od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twojej Kia Soul, zwróć uwagę, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być ta sama metoda. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy pozycja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej utrudniony w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsza metoda, wykonamy wymiana żarówki światła do jazdy dziennej bez wyjmowania reflektora w Kia Soul. Chociaż ten proces jest najprostszy, nie ma gwarancji, że będziesz mógł go wykonać w swoim samochodzie bez żadnych obciążeń. Rzeczywiście, w zależności od wersji i rocznika, w niektórych modelach zabraknie miejsca na wymianę żarówki w ten sposób. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Kia Soul:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwszym rozwiązaniem jest przejście przez maskę samochodu, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najbardziej racjonalna technika, ale nie zawsze jest łatwa do zrealizowania, czasami z powodu drugorzędnych elementów, które blokują dostęp. Aby to osiągnąć, oto podstawowe kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten etap został zakończony, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby zmienić żarówkę do jazdy dziennej w swojej Kia Soul. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku konieczne będzie odkręcenie zaślepki żarówki reflektora (zazwyczaj wystarcza ¼), a następnie wyjęcie oprawki żarówki z jej miejsca. Aby to osiągnąć, ciągnij ostrożnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec, gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po wykonaniu zmontuj system, podłącz akumulator i przeprowadź test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Wyjmując kratkę celownika i reflektor:
  • Drugie rozwiązanie, możesz zdjąć reflektor swojej Kia Soul, jeśli dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych kroków będziesz musiał po prostu trzymać się tej samej metody, co w poprzedniej części, aby zmienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swojej Kia Soul
Weiterlesen:
Where is starter on Kia Soul ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Kia Soul?

Podsumowując, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojej Kia Soul metodologia jest niezwykle łatwiejsza, oto różne proste kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Umieść swoją nową żarówkę postojową w zespole reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swojej Kia Soul, przejrzyj nasz dedykowany artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Aby dowiedzieć się więcej o Kia Soul, zajrzyj do kategorii Kia Soul.

Ссылка на основную публикацию