Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło postojowe w mojej Skodzie Fabii?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, testowanie zdatności do ruchu drogowego czy uniknięcie mandatu, zapewnienie, że Twoje żarówki są zawsze sprawne, jest ważne i ważne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które oczywiście z czasem się przepalą i dlatego należy je wymienić. Najprawdopodobniej jesteś na tej stronie, bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę w mojej skodzie fabia światła postojowego, zamieściliśmy tę treść, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę bez pomocy i bez konieczności udawania się do mechanika. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugiej omówimy, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w mojej Skodzie Fabii?

Ten artykuł zaczniemy od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twojej skodzie fabii, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być ta sama metodologia. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy pozycja Twojej żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej utrudniony w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsza metodologia, wykonamy wymiana żarówki światła do jazdy dziennej bez zdejmowania reflektora skody fabia. Chociaż ten proces jest najprostszy, nie ma gwarancji, że bez problemu wykonasz go w swoim pojeździe. Rzeczywiście, w oparciu o wersje i rocznik, w niektórych wersjach nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby w ten sposób wymienić żarówkę. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twojej skodzie fabia:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza metodologia polega na tym, że po prostu przejdziesz przez maskę pojazdu, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najbardziej logiczne podejście, ale nie zawsze jest łatwe do osiągnięcia, czasami ze względu na drugorzędne elementy, które utrudniają dostęp. Aby to zrobić, oto kroki do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten krok został zakończony, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w skodzie fabia. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj odpowiada to ¼), a następnie zdjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), nareszcie gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki do unikaj zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu złóż zestaw, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojej skody fabi w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to osiągnąć, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie zdjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych kroków będziesz musiał po prostu zastosować tę samą technikę, co w poprzedniej sekcji, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twojej skodzie fabia
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa utknęła w skodzie fabia ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twojej Skodzie Fabii?

Na koniec, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego skody fabia! metodologia jest mniej trudna, oto różne proste kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę światła postojowego do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swojej Skodzie Fabii, zapoznaj się z treścią naszego artykułu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

W przypadku dalszych pytań dotyczących skody fabia, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią skoda fabia.

Ссылка на основную публикацию