Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło pozycyjne mojego smarta forfour?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie, że żarówki reflektorów są zawsze sprawne, jest niezwykle ważne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które po pewnym czasie nieuchronnie się przepalą iw rezultacie trzeba je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę w moim smart forfour światła postojowego?, zamieściliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową mojego smarta forfour?

Ten dokument zaczniemy od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim smart forfour, należy pamiętać, że w zależności od roku i wykończenia samochodu może to nie być ta sama technika w użyciu. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy lokalizacja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej problematyczny w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Pierwsza technika, przeprowadzimy wymiana żarówek w świetle do jazdy dziennej bez zdejmowania reflektora w smart forfour. Chociaż ta metoda jest najprostsza, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie wykonać ją na swoim samochodzie bez obciążeń. Rzeczywiście, w zależności od opcji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na wymianę żarówki w ten sposób. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przedniego światła postojowego Twojego smarta forfour:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Przy pierwszym podejściu przejdziesz tylko przez maskę samochodu, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najbardziej racjonalny proces, ale nie zawsze jest łatwy do zrealizowania, często z powodu drugorzędnych elementów, które utrudniają dostęp. Aby to zrobić, oto proste kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten krok został wykonany, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim smart forfour. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej miejsca. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę świateł postojowych, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki do unikaj zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu zmontuj zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz zdjąć reflektor swojego smarta forfour, jeśli dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych kroków będziesz musiał postępować zgodnie z tą samą metodologią, jak w poprzedniej sekcji, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim smart forfour
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim smart forfour?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w smart forfour?

Podsumowując, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego smarta forfour podejście jest niezwykle łatwiejsze, oto różne podstawowe kroki, które należy wykonać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim smart forfour, zapoznaj się z naszą konkretną treścią, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

W przypadku dalszych pytań dotyczących smarta forfour zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią smart forfour.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector