Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło pozycyjne w moim Oplu Zafirze?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, testowanie zdatności do ruchu drogowego czy uniknięcie mandatu, zapewnienie, że Twoje żarówki są zawsze sprawne, jest bardzo ważne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które bez wątpienia spalą się z upływem czasu i w konsekwencji będą wymagały wymiany. Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i myślisz o tym jak wymienić żarówkę światła postojowego w moim Oplu Zafira, napisaliśmy tę treść, aby pomóc Ci wykonać ten proces bez żadnej pomocy i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową mojego Opla Zafiry?

Dokument ten rozpoczniemy od wymiana żarówki przedniego światła do jazdy dziennej w Twoim Oplu Zafira, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być takie samo podejście. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy lokalizacja Twojej żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej problematyczny w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Pierwsze podejście, zrealizujemy wymiana żarówek światła do jazdy dziennej bez demontażu reflektora w Twoim Oplu Zafira. Chociaż ta technika jest najłatwiejsza, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie wykonać ją na swoim samochodzie bez żadnych obciążeń. Rzeczywiście, w zależności od opcji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł pozycyjnych Twojego Opla Zafiry:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza technika polega na przejściu przez maskę samochodu tylko w celu uzyskania bezpośredniego dostępu do reflektora. Jest to najbardziej racjonalna technika, ale nie zawsze jest łatwa do zrealizowania, czasami z powodu drugorzędnych elementów, które utrudniają dostęp. Aby to osiągnąć, oto kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, po zakończeniu tego etapu, musisz uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Oplu Zafirze. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec, gdy gniazdo jest wyłączone, możesz zamienić żarówkę światła postojowego, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po wykonaniu zmontuj system, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojego Opla Zafiry w przypadkach, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt skomplikowany. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał po prostu zastosować tę samą technikę, co w poprzedniej sekcji, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Oplu Zafira
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Oplu Zafira 3 ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Oplu Zafira

Aby zakończyć, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Opla Zafiry metodologia jest mniej trudna, oto różne podstawowe kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Oplu Zafirze, przejrzyj nasz dedykowany artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Więcej wskazówek dotyczących Opla Zafiry znajdziesz w kategorii Opel Zafira.

Ссылка на основную публикацию