Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić światło pozycyjne w moim Suzuki Vitara?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów zawsze działają, jest konieczne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z pewnością spalą się z upływem czasu i w konsekwencji należy je wymienić. Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i martwisz się o jak wymienić żarówkę w moim Suzuki Vitara światła postojowego, zamieściliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Suzuki Vitara?

Dokument ten rozpoczniemy od wymiana żarówki przedniego światła do jazdy dziennej w Twoim Suzuki Vitara, należy pamiętać, że w zależności od roku i wykończenia samochodu może to nie być ta sama metoda. W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy pozycja Twojej żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej problematyczny w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsza metoda, zrealizujemy wymiana żarówki światła do jazdy dziennej bez wyjmowania reflektora w Suzuki Vitara. Chociaż to podejście jest najłatwiejsze, nie ma pewności, że będziesz w stanie bez problemu wykonać je w swoim pojeździe. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych modelach zabraknie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim Suzuki Vitara:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza technika polega na przejściu przez maskę pojazdu, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najbardziej logiczna metoda, ale nie zawsze jest łatwa do wykonania, często z powodu drugorzędnych elementów, które utrudniają dostęp. Aby to osiągnąć, oto proste kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Suzuki Vitara. Być może będziesz musiał zdjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zwykle ¼ wystarcza), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej obszaru. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec, gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć zabrudzenia twoja nowa żarówka. Po zakończeniu złóż zestaw, podłącz akumulator i przeprowadź test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojego Suzuki Vitara w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to osiągnąć, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie zdjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał jedynie postępować zgodnie z tą samą techniką, co w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Suzuki Vitara
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Suzuki Vitara, które pozostaje włączone

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Suzuki Vitara?

Podsumowując, jeśli chcesz wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w swoim Suzuki Vitara technika jest łatwiejsza, oto różne czynności, które należy wykonać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż swoją nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Suzuki Vitara, zapoznaj się z naszą stroną z zawartością, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

W przypadku dalszych pytań dotyczących Suzuki Vitara, prosimy o zapoznanie się z naszą kategorią Suzuki Vitara.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector