Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Honda HR V ?

Jesteś podekscytowanym posiadaczem najnowszego pojazdu, zalety dotykowych gadżetów, zintegrowana technologia powinna zapewnić wygodę użytkowania Twojej Hondy HR V, jednak ważne, co mówi, że technologia mówi elektroniczna, a jak wszyscy niestety wiemy w niektórych przypadkach są problemy do naprawienia. Dzisiaj przyjrzymy się czujnikowi ciśnienia w oponach, a konkretnie jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Honda HR V, abyś już nigdy nie miał tego wskaźnika na desce rozdzielczej. W tym celu podzielimy nasz artykuł na dwie części, w pierwszej kolejności omówimy typowy przypadek pojawienia się kontrolki ciśnienia w oponach i operację do wykonania, a następnie przypadek kontrolki, która pozostaje włączona pomimo napompowanych opon , więc jak zresetować ten czujnik opony w Honda HR V.

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Honda HR V? Sprawdzając ciśnienie w oponach

Najpierw skoncentrujemy się na klasycznym podejściu do resetowania czujnika opony w Honda HR V, który jeśli się zaświeci, oto główne kroki:

  • Jak najprawdopodobniej wiesz, a niedopompowana opona może wybuchnąć lub eksplodować, jeśli jedziesz, a wskaźniki ciśnienia w oponach Twojej Hondy HR V włączają się, natychmiast zejdź z drogi, jeśli jesteś na autostradzie, trzymaj mocno kierownicę na wszelki wypadek.
  • Po zatrzymaniu, wizualnie sprawdź stan opon, jeśli jedno z nich jest całkowicie płaskie, zamień koło, jeśli jest tylko niedopompowane, jedź ostrożnie na stację benzynową.
  • Sprawdź ciśnienie w oponach swojej Hondy HR V za pomocą manometru i postępuj zgodnie z zaleceniami marki na etykiecie w drzwiach kierowcy.
  • Jeśli podczas tej ponownej inflacji wykryjesz, że opona jest uszkodzona, czy została wymieniona
  • Wreszcie, po ponownym napompowaniu, możesz ponownie włączyć zapłon pojazdu i powinieneś był użyć logiczna procedura resetowania czujnika ciśnienia w oponach w Honda HR V. Kontrolka powinna zniknąć lub zgasnąć po kilku sekundach. Jeśli okaże się, że tak nie jest, sugerujemy zapoznanie się z poniższymi rozdziałami.
Weiterlesen:
Klimatyzacja w mojej Honda HR V nie jest już zimna

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Honda HR V, który jest zawsze włączony, gdy ciśnienie w oponach jest wysokie?

Zresetuj czujnik ciśnienia w oponach Honda HR V

Teraz, gdy śledziłeś klasyczną operację usuwania czujnika ciśnienia w oponach w Honda HR V i to nie zadziałało, przejdziemy do drugiej metody, a mianowicie opony w mojej Honda HR V są dobrze napompowane, a ja nadal chcesz, aby to światło zniknęło. To najprawdopodobniej pokazuje, że masz uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach. W związku z tym konieczne będzie zresetuj wartość na desce rozdzielczej pojazdu. Należy jednak uważać, aby tego nie robić podczas jazdy, ponieważ zmiany ciśnienia zakłócą działanie czujników ciśnienia. W większości przypadków musisz przejść przez ustawienia pojazdu, wtedy powinieneś znaleźć opcję wykrywania inflacji lub „wykrywania deflacji”, gdy w tej zakładce musisz przytrzymać przycisk wyboru lub przycisk resetowania zgodnie z rokiem swojego Honda HR V do momentu pojawienia się komunikatu z konsoli samochodu, który potwierdza, że ​​reset jest brany pod uwagę (zwykle trwa to kilka sekund). Możesz teraz wyłączyć zapłon i ponownie uruchomić swoją Hondę HR V, aby sprawdzić, czy kontrolka ciśnienia w oponach zgasła.

Alternatywne rozwiązanie usuwania czujnika ciśnienia w oponach w Honda HR V: Zmień uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach

Jeśli pomimo resetu wskaźnik ciśnienia w oponach Twojej Hondy HR V nie wyłącza się, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do warsztatu, najprawdopodobniej czujnik ciśnienia w oponach na zaworze, który jest uszkodzony lub wadliwy w Twojej Honda HR V. Należy pamiętać, że ogólnie cena jednostki wynosi około 120 €. Innym wyborem, który niektórzy wolą przyjąć, ponieważ problem może powracać w niektórych seriach, jest dezaktywacja czujników za pomocą opcomu i diagnozy pojazdu. Niemniej jednak ta procedura nie jest zalecana, ponieważ może spowodować niewłaściwą obsługę i zakłócenie normalnej pracy Twojej Hondy HR V. Teraz masz wszystkie klucze w dłoni, aby wiedzieć, jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Hondy HR V.

Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w mojej Honda HR V?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Hondy HR V, zapoznaj się z naszą kategorią Hondy HR V.

Ссылка на основную публикацию