Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz CLS Class ?

Jesteś podekscytowanym posiadaczem najnowszego samochodu, zalety urządzeń dotykowych, zintegrowana technologia powinna zapewnić Ci komfort użytkowania Twojego Mercedesa CLS Class, niemniej jednak to, co mówi technologia mówi elektroniczna, a jak wszyscy niestety wiemy w niektórych przypadkach są problemy do naprawienia. Dzisiaj skupimy się na czujniku ciśnienia w oponach, a konkretnie jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz CLS Class, aby nie było już tego wskaźnika na desce rozdzielczej. Aby to zrobić, podzielimy naszą treść na dwie części, najpierw omówimy typową okoliczność pojawiania się kontrolki ciśnienia w oponach i operację do wykonania, a następnie okoliczności, w których kontrolka pozostaje włączona pomimo napompowania opony, więc jak zresetować ten czujnik opon w Mercedes Benz CLS Class.

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Mercedes Benz CLS Class? Weryfikując ciśnienie w oponach

Najpierw przyjrzymy się wspólnemu sposobowi resetowania czujnika opony w Mercedes Benz CLS Class, który jeśli się zaświeci, oto główne proste kroki:

  • Jak najprawdopodobniej wiesz, niedopompowana opona może zgasnąć lub eksplodować, jeśli jedziesz i zapalają się wskaźniki ciśnienia w oponach Twojego Mercedesa Benz CLS Class, raczej szybko zejdź z drogi, jeśli jesteś na autostradzie, trzymaj mocno kierownicę na wszelki wypadek.
  • Po zatrzymaniu, wizualnie sprawdź stan opon, jeśli jedno z nich jest całkowicie płaskie, wymień koło, jeśli jest tylko niedopompowane, jedź ostrożnie na stację benzynową.
  • Sprawdź ciśnienie w oponach Mercedes Benz CLS Class za pomocą manometru i trzymaj się zaleceń marki na etykiecie w drzwiach kierowcy.
  • Jeśli podczas tej ponownej inflacji wykryjesz, że opona jest uszkodzona, czy została wymieniona
  • Wreszcie, po ponownym napompowaniu, możesz ponownie włączyć zapłon pojazdu i powinieneś był zastosować logiczna technika resetowania czujnika ciśnienia w oponach Mercedes Benz CLS Class. Lampka kontrolna powinna zniknąć lub zgasnąć po kilku sekundach. W przypadku, gdy tak nie jest, radzimy przejrzeć poniższe sekcje.
Weiterlesen:
W moim Mercedesie CLS Class lampka wskaźnika paliwa świeci się, co robić?

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz CLS Class, który pozostaje włączony, gdy ciśnienie w oponach jest wysokie?

Zresetuj czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz CLS Class

Teraz, gdy użyłeś klasycznej operacji usuwania czujnika ciśnienia w oponach Mercedes Benz CLS Class i to nie zadziałało, przejdziemy do drugiej metody, a mianowicie opony w moim Mercedes Benz CLS Class są dobrze napompowane i nadal chcę, aby to światło zniknęło. To najprawdopodobniej pokazuje, że masz uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach. Do tego kłopotu konieczne będzie zresetuj wartość na desce rozdzielczej pojazdu. Należy jednak uważać, aby nie wykonywać tego podczas jazdy, ponieważ zmiany ciśnienia wpłyną na czujniki ciśnienia. Generalnie musisz przejść przez konfiguracje samochodu, wtedy powinieneś znaleźć opcję diagnozy inflacji lub „wykrywania deflacji”, raz w tej zakładce musisz przytrzymać przycisk wyboru lub przycisk resetowania zgodnie z rokiem Twojego Mercedesa Benz CLS Class do momentu pojawienia się komunikatu z konsoli samochodu, który potwierdza, że ​​reset jest brany pod uwagę (zwykle trwa to kilka sekund). Możesz teraz wyłączyć zapłon i ponownie uruchomić Mercedes Benz CLS Class, aby sprawdzić, czy kontrolka ciśnienia w oponach zgasła.

Opcjonalne rozwiązanie do resetowania czujnika ciśnienia w oponach w Mercedes Benz CLS Class: Zmień uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach

Jeśli pomimo resetu wskaźnik ciśnienia w oponach w Twoim Mercedesie CLS Class nie zniknie, najmądrzejszym wyborem jest udanie się do garażu, najprawdopodobniej czujnik ciśnienia w oponach na zaworze, który jest uszkodzony lub wadliwy w Twoim Mercedes Benz CLS Class. Należy pamiętać, że ogólnie cena jednostki wynosi około 120 €. Inną alternatywą, którą niektórzy wolą używać, ponieważ problem może się powtarzać w niektórych seriach, jest dezaktywacja czujników za pomocą opcomu i diagnozy samochodu. Niemniej jednak takie podejście nie jest sugerowane, ponieważ może powodować niewłaściwą obsługę i zakłócenie normalnych osiągów Twojego Mercedes Benz CLS Class. Teraz masz wszystkie klucze w dłoni, aby wiedzieć, jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz CLS Class.

Weiterlesen:
W moim Mercedesie Classe Cls kontrolka paliwa świeci się, co robić?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Mercedes Benz CLS Class, spójrz na kategorię Mercedes Benz CLS Class.

Ссылка на основную публикацию