Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GL Class ?

Jesteś podekscytowanym posiadaczem najnowszego pojazdu, radość z dotykowych gadżetów, zintegrowana technologia powinna zapewnić Ci łatwość i komfort użytkowania Twojego Mercedes Benz GL Klasa znacząca, jednak, co mówi technologia mówi o elektryce, a jak wszyscy niestety często wiemy istnieją zaburzenia do rozwiązania. Dzisiaj przyjrzymy się czujnikowi ciśnienia w oponach i dokładnie jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GL Class, abyś już nigdy nie miał tego wskaźnika na desce rozdzielczej. Aby to osiągnąć, podzielimy nasz artykuł na dwie części, najpierw omówimy tradycyjne okoliczności, w których pojawia się kontrolka ciśnienia w oponach i proces, który należy wykonać, a następnie okoliczności, w których wskaźnik w oponach pozostaje włączony, mimo że opony są napompowane , więc jak zresetować ten czujnik opony w Mercedes Benz GL Class.

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Mercedes Benz GL Class? Weryfikując ciśnienie w oponach

Najpierw przyjrzymy się wspólnemu sposobowi resetowania czujnika opony w Mercedes Benz GL Class, który jeśli się zaświeci, oto główne techniki:

  • Jak najprawdopodobniej wiesz, a niedopompowana opona może zgasnąć lub eksplodować, jeśli jedziesz, a wskaźniki ciśnienia w oponach Mercedes Benz GL Class włączają się, dość szybko zejdź z drogi, jeśli jesteś na autostradzie, trzymaj mocno kierownicę na wszelki wypadek.
  • Po zatrzymaniu, wizualnie sprawdź stan opon, jeśli jedno z nich jest całkowicie płaskie, wymień koło, jeśli jest tylko niedopompowane, jedź ostrożnie na stację benzynową.
  • Sprawdź ciśnienie w oponach Mercedes Benz GL Class za pomocą manometru i postępuj zgodnie z instrukcjami marki na etykiecie w drzwiach kierowcy.
  • Jeśli podczas tej ponownej inflacji stwierdzisz, że opona jest uszkodzona, czy została zmieniona
  • Wreszcie, po ponownym napompowaniu, możesz ponownie włączyć zapłon pojazdu i powinieneś był zastosować logiczna technika resetowania czujnika ciśnienia w oponach Mercedes Benz GL Class. Lampka kontrolna powinna zniknąć lub zgasnąć po kilku sekundach. W przypadku, gdy to nie jest ta okoliczność, sugerujemy zapoznanie się z poniższą sekcją.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Mercedes Benz GL Class ?

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GL Class, który jest zawsze włączony, gdy ciśnienie w oponach jest wysokie?

Zresetuj czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GL Class

Teraz, gdy wypróbowałeś podstawowy proces usuwania czujnika ciśnienia w oponach Mercedes Benz GL Class i nie działał, przejdziemy do drugiej alternatywy, a mianowicie opony w moim Mercedes Benz GL Class są dobrze napompowane i nadal chcę, aby to światło zniknęło. To najprawdopodobniej oznacza, że ​​masz uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach. W tym celu niezbędne będzie: zresetuj wartość na desce rozdzielczej pojazdu. Należy jednak uważać, aby nie robić tego podczas jazdy, ponieważ zmiany ciśnienia wpłyną na czujniki ciśnienia. Generalnie musisz przejrzeć opcje pojazdu, wtedy powinieneś znaleźć opcję wykrywania inflacji lub „wykrywania deflacji”, raz w tej zakładce musisz przytrzymać przycisk wyboru lub przycisk resetowania w zależności od roku Twojego Mercedesa Benz Klasa GL do momentu pojawienia się komunikatu z konsoli samochodowej, który potwierdza, że ​​reset jest brany pod uwagę (zazwyczaj zajmuje to kilka sekund). Możesz teraz wyłączyć zapłon i ponownie uruchomić Mercedes Benz GL Class, aby sprawdzić, czy kontrolka ciśnienia w oponach zgasła.

Rozwiązanie zastępcze, aby usunąć czujnik ciśnienia w oponach w Mercedes Benz GL Class: Wymień uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach

Jeśli pomimo resetu wskaźnik ciśnienia w oponach w Twoim Mercedes Benz GL Class nie wyłącza się, najmądrzejszą metodą jest udanie się do mechanika, najprawdopodobniej czujnik ciśnienia w oponach na zaworze, który jest uszkodzony lub wadliwy w Twoim Mercedes Benz GL Class. Należy pamiętać, że ogólnie cena jednostki wynosi około 120 €. Innym wyborem, który niektórzy wolą zrobić, ponieważ problemy mogą się powtarzać w niektórych seriach, jest dezaktywacja czujników za pomocą opcomu i diagnozy pojazdu. Niemniej jednak ta procedura nie jest zalecana, ponieważ może spowodować nieprawidłową obsługę i zakłócenie normalnego działania Twojego Mercedes Benz GL Class. Teraz masz wszystkie klucze w dłoni, aby wiedzieć, jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GL Class.

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Mercedes Benz GL Class

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Mercedes Benz GL Class, spójrz na kategorię Mercedes Benz GL Class.

Ссылка на основную публикацию