Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GLC Class ?

Jesteś podekscytowanym posiadaczem najnowszego samochodu, przyjemność płynąca z dotykowych gadżetów, zintegrowana technologia powinna zapewnić Ci komfort użytkowania Mercedesa GLC Class, niemniej jednak, co mówi technologia mówi o elektryczności, a jak wszyscy niestety wiemy, czasami są zaburzenia do rozwiązania. Dzisiaj skupimy się na czujniku ciśnienia w oponach i dokładnie jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GLC Class, abyś już nigdy nie miał tego wskaźnika na desce rozdzielczej. Aby to osiągnąć, podzielimy nasze treści na dwie części, najpierw omówimy klasyczne okoliczności, w których pojawia się kontrolka ciśnienia w oponach i proces, który należy wykonać, a następnie omówimy okoliczności, w których kontrolka pozostaje włączona pomimo napompowanych opon, więc jak zresetować ten czujnik opony w Mercedes Benz GLC Class.

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GLC Class? Patrząc na ciśnienie w oponach

Najpierw skupimy się na klasycznym podejściu do resetowania czujnika opony w Mercedes Benz GLC Class, który jeśli się zaświeci, oto główne podstawowe kroki:

  • Jak zapewne wiesz, i niedopompowana opona może wybuchnąć lub eksplodować, jeśli jedziesz i zapalają się wskaźniki ciśnienia w oponach Twojego Mercedesa GLC Class, natychmiast zejdź z drogi, jeśli jesteś na autostradzie, trzymaj mocno kierownicę na wszelki wypadek.
  • Po zatrzymaniu, wizualnie sprawdź stan opon, jeśli jedno z nich jest całkowicie płaskie, zamień koło, jeśli jest tylko niedopompowane, jedź ostrożnie na stację benzynową.
  • Sprawdź ciśnienie w oponach Mercedes Benz GLC Class za pomocą manometru i postępuj zgodnie z zaleceniami marki na etykiecie w drzwiach kierowcy.
  • Jeśli zauważysz podczas tej ponownej inflacji, że opona jest uszkodzona, zleć jej wymianę
  • Wreszcie, po ponownym napompowaniu, możesz ponownie włączyć zapłon pojazdu i powinieneś był zastosować logiczne podejście do resetowania czujnika ciśnienia w oponach Mercedes Benz GLC Class. Lampka kontrolna powinna zniknąć lub zgasnąć po kilku chwilach. W przypadku, gdy to nie jest okoliczność, zalecamy przejrzenie poniższej sekcji.
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Mercedes Benz GLC Class nie działa

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GLC Class, który pozostaje włączony, gdy ciśnienie w oponach jest wysokie?

Zresetuj czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GLC Class

Teraz, gdy wypróbowałeś typowy proces usuwania czujnika ciśnienia w oponach Mercedes Benz GLC Class i nie działał, przejdziemy do drugiego rozwiązania, a mianowicie opony w moim Mercedes Benz GLC Class są dobrze napompowane i nadal chcę, aby to światło zniknęło. To prawdopodobnie oznacza, że ​​masz uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach. W związku z tym konieczne będzie zresetuj wartość na desce rozdzielczej pojazdu. Mimo to należy uważać, aby nie robić tego podczas jazdy, ponieważ zmiany ciśnienia zakłócą działanie czujników ciśnienia. Generalnie musisz przejść przez konfiguracje samochodu, wtedy powinieneś znaleźć opcję wykrywania inflacji lub „wykrywania deflacji”, raz w tej zakładce musisz przytrzymać przycisk wyboru lub przycisk resetowania w zależności od roku Twojego Mercedesa Benz GLC Class do momentu pojawienia się komunikatu z konsoli pojazdu, który potwierdza, że ​​reset jest brany pod uwagę (zazwyczaj zajmuje to kilka chwil). Możesz teraz wyłączyć zapłon i ponownie uruchomić Mercedes Benz GLC Class, aby sprawdzić, czy kontrolka ciśnienia w oponach zgasła.

Rozwiązanie zastępcze, aby zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Mercedes Benz GLC Class: Wymień uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach

Jeśli pomimo resetu wskaźnik ciśnienia w oponach w Twoim Mercedesie GLC Class nie znika, to najmądrzejszym wyborem jest udanie się do garażu, prawdopodobnie jest to czujnik ciśnienia w oponach na zaworze, który jest uszkodzony lub wadliwy w Twoim Mercedes Benz GLC Class. Należy pamiętać, że ogólnie rzecz biorąc, cena jednostki wynosi około 120 €. Inną alternatywą, z której niektórzy wolą korzystać, ponieważ problem może się powtarzać w niektórych seriach, jest dezaktywacja czujników za pomocą opcomu i diagnozy samochodu. Jednak ta metodologia nie jest zalecana, ponieważ może spowodować nieprawidłową obsługę i zakłócenie normalnych osiągów Mercedesa GLC Class. Teraz masz wszystkie klucze w dłoni, aby wiedzieć, jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz GLC Class.

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Mercedes Classe Glc

Jeśli chcesz więcej poradników na temat Mercedes Benz GLC Class, przejdź do naszej kategorii Mercedes Benz GLC Class.

Ссылка на основную публикацию