Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz M Class ?

Jesteś szczęśliwym posiadaczem najnowszego samochodu, zalety dotykowych gadżetów, zintegrowana technologia powinna zapewnić Ci wygodę użytkowania Twojego Mercedesa klasy M, jednak godne uwagi, co mówi technologia mówi o elektryce, a jak wszyscy niestety często wiemy, są problem do rozwiązania. Dzisiaj przyjrzymy się czujnikowi ciśnienia w oponach i dokładnie jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Mercedes Benz M Class, aby nie było już tej kontrolki na desce rozdzielczej. Aby to osiągnąć, podzielimy naszą treść na dwie części, najpierw omówimy wspólne okoliczności, w których pojawia się kontrolka ciśnienia w oponach i operację do wykonania, a następnie okoliczności, w których wskaźnik w oponach pozostaje włączony, mimo że opony są napompowane , a więc jak zresetować ten czujnik opon w Mercedes Benz M Class.

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Mercedes Benz M Class? Sprawdzając ciśnienie w oponach

Najpierw przyjrzymy się wspólnej metodologii resetowania czujnika opon w Mercedes Benz M Class, który jeśli się zaświeci, oto główne podstawowe kroki:

  • Jak zapewne wiesz, niedopompowana opona może zgasnąć lub eksplodować, jeśli jedziesz, a wskaźniki ciśnienia w oponach Twojego Mercedesa Benz klasy M zapalają się, szybko zejdź z drogi, jeśli jesteś na autostradzie, trzymaj mocno kierownicę na wszelki wypadek.
  • Po zatrzymaniu, wizualnie sprawdź stan opon, jeśli jedno z nich jest całkowicie płaskie, zamień koło, jeśli jest tylko niedopompowane, jedź ostrożnie na stację benzynową.
  • Sprawdź ciśnienie w oponach swojego Mercedesa klasy M za pomocą manometru i postępuj zgodnie z zaleceniami marki na etykiecie w drzwiach kierowcy.
  • Jeśli zauważysz podczas tej ponownej inflacji, że opona jest uszkodzona, czy została zmieniona?
  • Wreszcie, po ponownym napompowaniu, możesz ponownie włączyć zapłon pojazdu i powinieneś był przeprowadzić logiczna procedura resetowania czujnika ciśnienia w oponach Mercedes Benz M Class. Lampka kontrolna powinna zniknąć lub zgasnąć po kilku sekundach. Jeśli tak nie jest, proponujemy przejrzeć poniższe sekcje.
Weiterlesen:
Przyklejona szyba w Mercedesie Benz M Class, co mogę zrobić ?

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz M Class, który jest zawsze włączony, gdy ciśnienie w oponach jest dobre?

Zresetuj czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz M Class

Teraz, gdy wypróbowałeś wspólną operację usuwania czujnika ciśnienia w oponach Mercedes Benz M Class i to nie zadziałało, przejdziemy do drugiej alternatywy, a mianowicie opony w moim Mercedes Benz M Class są dobrze napompowane i nadal chcę, aby to światło zniknęło. To prawdopodobnie pokazuje, że masz uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach. W przypadku tego problemu niezbędne będzie: zresetuj wartość na desce rozdzielczej pojazdu. Należy jednak uważać, aby nie robić tego podczas jazdy, ponieważ zmiany ciśnienia zakłócą działanie czujników ciśnienia. Ogólnie rzecz biorąc musisz przejść przez konfiguracje samochodu, wtedy powinieneś znaleźć opcję diagnozy inflacji lub „wykrywania deflacji”, raz w tej zakładce musisz przytrzymać przycisk wyboru lub przycisk resetowania zgodnie z rokiem Twojego Mercedesa Benz M Class do momentu pojawienia się komunikatu z konsoli pojazdu, który potwierdza, że ​​reset jest brany pod uwagę (zwykle trwa to kilka sekund). Możesz teraz wyłączyć zapłon i ponownie uruchomić Mercedes Benz M Class, aby sprawdzić, czy kontrolka ciśnienia w oponach zgasła.

Opcjonalne rozwiązanie do usunięcia czujnika ciśnienia w oponach w Mercedes Benz M Class: Wymień uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach

Jeśli pomimo resetu wskaźnik ciśnienia w oponach w Twoim Mercedesie Benz M Class nie wyłącza się, to najlepszym sposobem jest udanie się do garażu, prawdopodobnie jest to czujnik ciśnienia w oponach na zaworze, który działa nieprawidłowo lub jest uszkodzony w Twoim Mercedes Benz M Class. Należy pamiętać, że ogólnie cena jednostki wynosi około 120 €. Inną alternatywą, którą niektórzy wolą przyjąć, ponieważ problem może się powtarzać w niektórych seriach, jest dezaktywacja czujników za pomocą opcomu i diagnozy samochodu. Niemniej jednak ta metodologia nie jest zalecana, ponieważ może spowodować nieprawidłową obsługę i zakłócenie normalnych osiągów Twojego Mercedes Benz M Klasa. Teraz masz w ręku wszystkie klucze, aby wiedzieć, jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Mercedes Benz M Class.

Weiterlesen:
Dlaczego mój Mercedes Benz M Class pachnie spalonym plastikiem?

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Mercedes Benz M Class, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mercedes Benz M Class.

Ссылка на основную публикацию