Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Toyota Camry?

Jesteś dumnym posiadaczem najnowszego samochodu, zalety urządzeń dotykowych, zintegrowana technologia powinna zapewnić Ci wygodę użytkowania Toyoty Camry, niemniej jednak, co mówi, że technologia mówi o elektryce, a jak wszyscy niestety wiemy, w niektórych przypadkach są problem do rozwiązania.

Dzisiaj przyjrzymy się czujnikowi ciśnienia w oponach, a konkretnie jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Toyota Camry, abyś nie miał już tego wskaźnika na desce rozdzielczej. Aby to zrobić, podzielimy nasz artykuł na dwie części, najpierw omówimy klasyczne okoliczności świecenia się kontrolki ciśnienia w oponach i proces, który należy wykonać, a następnie omówimy okoliczności, w których kontrolka pozostaje włączona pomimo napompowanych opon, więc jak zresetować ten czujnik opon w Toyota Camry.

Aby zresetować czujnik ciśnienia w oponach Toyota Camry, należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

Najpierw upewnij się, że ciśnienie w oponach jest ustawione zgodnie z wymaganiami producenta. Można to sprawdzić w instrukcji obsługi lub na naklejce znajdującej się zazwyczaj na drzwiach kierowcy.

Następnie należy wyłączyć silnik i włączyć zapłon, tak aby wyświetlacz deski rozdzielczej był włączony.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zegarówki (odczyt poziomu paliwa) na desce rozdzielczej przez około trzy sekundy, aż wyświetli się komunikat «SET TPMS?»

Puszczenie przycisku zegarówki spowoduje, że na wyświetlaczu pojawi się «RESET», co oznacza, że ​​czujnik ciśnienia w oponach zostanie zresetowany.

Naciśnij ponownie przycisk zegarówki, aby potwierdzić resetowanie czujnika.

Jeśli czujnik ciśnienia w oponach Toyota Camry pozostaje włączony, gdy ciśnienie w oponach jest wysokie, należy sprawdzić, czy ciśnienie w oponach nie przekracza dopuszczalnego poziomu, a następnie postępować zgodnie z powyższą instrukcją, aby zresetować czujnik.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Toyota Camry ?

Poniżej znajdują się dwa linki do filmów na YouTube, które pokazują, jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Toyota Camry

Miej na uwadze, że zresetowanie czujnika ciśnienia w oponach Toyota Camry powinno być wykonane tylko w przypadku, gdy ciśnienie w oponach jest już ustawione zgodnie z wymaganiami producenta i czujnik wyświetla fałszywe informacje.

Ссылка на основную публикацию