Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Volkswagen Polo ?

Jesteś podekscytowanym posiadaczem niedawnego samochodu, przyjemność płynąca z urządzeń dotykowych, zintegrowana technologia powinna zapewnić Ci komfort użytkowania Twojego Volkswagen Polo godne uwagi jednak, co mówi technologia mówi o elektryce, a jak wszyscy niestety wiemy dość często występują zaburzenia naprawić. Dzisiaj przyjrzymy się czujnikowi ciśnienia w oponach a konkretnie jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Volkswagen Polo, abyś nie miał już tej kontrolki na desce rozdzielczej. Aby to zrobić, podzielimy nasz artykuł na dwie części, najpierw przyjrzymy się tradycyjnym okolicznościom pojawiania się kontrolki ciśnienia w oponach i procedurze postępowania, a następnie okoliczności, w których kontrolka pozostaje włączona pomimo napompowanych opon , czyli jak zresetować ten czujnik opony w Volkswagen Polo.

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Volkswagen Polo? Patrząc na ciśnienie w oponach

Najpierw przyjrzymy się typowej metodologii resetowania czujnika opony w Volkswagen Polo, która jeśli się zaświeci, oto główne kroki:

  • Jak najprawdopodobniej wiesz, niedopompowana opona może wybuchnąć lub eksplodować, jeśli jedziesz, a wskaźniki ciśnienia w oponach Twojego Volkswagen Polo zapalają się, dość szybko zejdź z drogi, jeśli jesteś na autostradzie, trzymaj mocno kierownicę na wszelki wypadek.
  • Po zatrzymaniu, wizualnie sprawdź stan opon, jeśli jedno z nich jest całkowicie płaskie, zamień koło, jeśli jest tylko niedopompowane, jedź ostrożnie na stację benzynową.
  • Sprawdź ciśnienie w oponach swojego Volkswagen Polo za pomocą manometru i postępuj zgodnie z zaleceniami marki na etykiecie w drzwiach kierowcy.
  • Jeśli podczas tej ponownej inflacji wykryjesz, że opona jest uszkodzona, zleć jej wymianę
  • Wreszcie, po ponownym napompowaniu, możesz ponownie włączyć zapłon pojazdu i powinieneś był zastosować logiczną metodologię resetowania czujnika ciśnienia w oponach w Volkswagen Polo. Lampka kontrolna powinna zniknąć lub zgasnąć po kilku chwilach. Jeśli okaże się, że tak nie jest, radzimy zapoznać się z następną sekcją.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagen Polo?

Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Volkswagen Polo, który pozostaje włączony, gdy ciśnienie w oponach jest dobre?

Zresetuj czujnik ciśnienia w oponach Volkswagen Polo

Teraz, gdy wypróbowałeś powszechną procedurę usuwania czujnika ciśnienia w oponach w Volkswagen Polo i to nie zadziałało, przejdziemy do drugiej alternatywy, a mianowicie, opony w moim Volkswagen Polo są dobrze napompowane i nadal chcę aby to światło zniknęło. Najprawdopodobniej oznacza, że ​​masz uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach. W przypadku tego problemu niezbędne będzie: zresetuj wartość na desce rozdzielczej pojazdu. Należy jednak uważać, aby nie wykonywać tego podczas jazdy, ponieważ zmiany ciśnienia zakłócą działanie czujników ciśnienia. Generalnie musisz przejrzeć opcje samochodu, wtedy powinieneś znaleźć opcję diagnozy inflacji lub „wykrywania deflacji”, w tej zakładce musisz przytrzymać przycisk wyboru lub przycisk resetowania zgodnie z rokiem Twojego Volkswagen Polo do momentu pojawienia się komunikatu z konsoli pojazdu, który potwierdza, że ​​reset jest brany pod uwagę (zwykle trwa to kilka chwil). Możesz teraz wyłączyć zapłon i ponownie uruchomić Volkswagen Polo, aby sprawdzić, czy kontrolka ciśnienia w oponach zgasła.

Rozwiązanie zastępcze, aby zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Volkswagen Polo: Wymień uszkodzony czujnik ciśnienia w oponach

Jeśli pomimo resetu wskaźnik ciśnienia w oponach Twojego Volkswagen Polo nie zniknie, najmądrzejszą opcją jest udanie się do garażu, najprawdopodobniej czujnik ciśnienia w oponach na zaworze, który działa nieprawidłowo lub jest uszkodzony w Twoim Volkswagen Polo. Należy pamiętać, że generalnie cena jednostki wynosi około 120 €. Innym rozwiązaniem, które niektórzy wolą zrobić, ponieważ problem może się powtarzać w niektórych seriach, jest dezaktywacja czujników za pomocą opcomu i diagnostyka samochodu. Takie podejście nie jest jednak zalecane, ponieważ może spowodować niewłaściwe obchodzenie się i zakłócenie normalnej pracy Twojego Volkswagen Polo. Teraz masz w ręku wszystkie kluczyki, aby wiedzieć, jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach w Volkswagen Polo.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Volkswagenie Polo 5 ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagen Polo, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector