Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zresetować licznik kilometrów w Citroen Berlingo

Nowoczesne pojazdy są wyposażone w imponującą liczbę opcji, a teraz możesz nawet korzystać z Deezer w swoim samochodzie. Jednak niektóre podstawowe opcje są nadal dość funkcjonalne. Oczywiście świadomość zasięgu Twojego Citroena Berlingo jest częścią podstawowej wiedzy, aby nie zabrakło mu paliwa. Większość z nas ma tendencję do robienia podobnych rzeczy, chcąc zresetować licznik naszego Citroena Berlingo do zera po zatankowaniu, aby wiedzieć ile kilometrów mamy zamiar przejechać . W tym poście opiszemy jak zresetować licznik w Citroen Berlingo . Za pierwszym razem będziemy entuzjastycznie nastawieni do tego, jak działa ten licznik dzienny, a za drugim razem, jak zresetować ten licznik podróży, a na koniec, czy możliwe jest zmniejszenie przebiegu jego Citroena Berlingo.

Jak działa licznik przebiegu podróży w Citroen Berlingo?

Zacznijmy nasz artykuł od tego, jak działa Twój licznik. Chociaż nie jest konieczne odkrywanie, jak działa Twój samochód, nadal mądre i praktyczne jest poznanie podstaw. Jeśli się zastanawiasz resetowanie licznika do Citroen Berlingo , to ta część absolutnie Cię zainteresuje.

Licznik przebiegu lub licznik licznika w Twoim samochodzie był kiedyś mechaniczny, a teraz został zmieniony na elektroniczny. Celem tej zmiany jest głównie walka z oszustwo milowe w rzeczywistości wiele osób wiedziało, jak manipulować mechanicznymi licznikami kilometrów, aby zmniejszyć lub zresetować przebieg Citroena Berlingo aby móc go sprzedać za więcej niż jego rzeczywista wartość.

W wersji mechanicznej działa z układ bębnów połączony z linką napędzaną przez wał wyjściowy skrzyni biegów lub dyferencjał . Wreszcie wersja elektroniczna, najczęstsza w Citroen Berlingo, Jest to czujnik, który może być umieszczony w różnych miejscach w zależności od rocznika Twojego Citroena Berlingo i który przekazuje dane o przebiegu do komputera pokładowego.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Citroen Berlingo 2?

Zresetuj licznik dziennych przebiegów do zera w Citroen Berlingo

.

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku, jak zresetować dzienny licznik w Twoim Citroen Berlingo? Niemniej jednak ten krok jest często łatwy do wykonania, niektórzy z was, na przykład nowi nabywcy Citroena Berlingo, mogą nie czuć się komfortowo z procesem realizacji tego procesu.

Przyjrzymy się teraz różnym metodom resetowania licznika podróży do zera w Citroen Berlingo:

 • Przytrzymaj prawy przycisk na desce rozdzielczej przez kilka sekund, aż na liczniku przebiegu podróży pojawi się zero
 • Jeśli ten przycisk nie działa, możesz użyć prawego licznika comodo, naciskając przycisk na jego końcu przez kilka sekund, aż licznik Twojego Citroena Berlingo zostanie wyzerowany.
 • Wreszcie, w przypadku niektórych nowszych modeli może być konieczne przeszukaj konsolę środkową i wyświetlacz swojego samochodu, przechodząc przez ustawienia samochodu, aby zresetować je do zera;

.

Jeśli chcesz zresetować licznik serwisowy swojego Citroena Berlingo, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Cofnij lub zmniejsz przebieg swojego licznika Citroen Berlingo

Ostatnia część, która może niektórych z Was zainteresować, jak obniżyć przebieg swojego Citroena Berlingo . Wiedz już, że ta akcja jest całkowicie zabronione przez prawo i że jeśli wykonasz tę pracę, ryzykujesz do 2 lat więzienia i 300 000 euro grzywny. Jeśli jednak masz wątpliwości co do przebiegu Citroena Berlingo przed jego zakupem, warto wiedzieć, jak działają oszuści.

 • Resetowanie licznika mechanicznego do zera w Citroen Berlingo:

  Choć stają się coraz rzadsze, najłatwiej jest manipulować przy licznikach mechanicznych, właściwie wystarczyło po prostu zlokalizuj kabel licznika, odłącz go i podłącz do niego wiertarkę, aby odwrócił się do góry nogami i podniósł lub zmniejszył przebieg swojego Citroena Berlingo.

  .

 • Zresetuj elektroniczny licznik kilometrów do zera w Citroen Berlingo;

  W końcu powszechne obecnie elektroniczne liczniki kilometrów, które miały skutecznie zwalczać oszustwa, nie są bardziej niewrażliwe niż ich wersje mechaniczne. Oczywiście, za pomocą gniazda diagnostycznego Twojego Citroen Berlingo można zresetować licznik Twojego Citroena Berlingo , przy pomocy komputera i oprogramowania istnieje możliwość modyfikacji danych o przebiegu wyświetlanych na desce rozdzielczej.

Weiterlesen:
Drgania zmiany biegów w Citroen Berlingo 2 ?

Więcej wskazówek na temat Citroena Berlingo znajdziesz w kategorii Citroen Berlingo.

Ссылка на основную публикацию