Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jakie paliwo do Citroena C-zero ?

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy pojazd, wydzierżawiłeś go na jakąkolwiek podróż, czy po prostu myślisz o tym, Jakie jest najlepsze paliwo do Twojego Citroena C-zero? Pójście do dystrybutora jest dość często dylematem dla większości z nas, dlatego dzisiaj postaramy się pomóc Wam poznać jakie paliwo wybrać do swojego Citroena C-zero? Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się różnym rodzajom paliwa do Citroena C-zero diesel, a po drugie, jakie paliwo wybrać do benzyny Citroen C-zero .

Jakie paliwo stosować do oleju napędowego Citroen C-zero?

Zaczniemy więc od przyjrzenia się paliwu do Citroena C-zero z silnikiem wysokoprężnym. Ważne jest, aby wiedzieć, że w przeciwieństwie do silników benzynowych masz szczęście, wszystkie paliwa są odpowiednie dla Twojego silnika i nie ryzykujesz wyboru jednego paliwa zamiast drugiego. Istnieją jednak różnice między dwoma rodzajami oleju napędowego, które znajdziesz przy dystrybutorze gazu i teraz zobaczymy, czym się różnią.

Weiterlesen:
Silnik Citroena C-zero grzechocze, gdy jest zimny

Olej napędowy premium do oleju napędowego Citroen C-zero lub B7

Więc zaczynamy od olej napędowy premium do Citroena C-zero , ten diesel to ten który znajdziemy w cenie najtańszej , dlatego jest to faktycznie najpopularniejszy wśród kierowców Citroena C-zero . Oprócz atrakcyjnej ceny składa się z dodatków, takich jak środki antykorozyjne lub inne detergenty, które popraw żywotność swojego silnika i swój wstęp . Może zawierać do 7% biopaliwa.

Doskonały olej napędowy do Citroena C-zero lub diesel B10

.

Olej napędowy Excellium do Citroena C-zero lub B10 jest również nazwany olej napędowy na ekstremalne zimno ponieważ w okresie zimowym stosuje się specjalne dodatki, aby zwalczyć zimowe temperatury. Co więcej, został wprowadzony, aby przewyższyć pierwszy diesla, więc składa się z dodatkowe dodatki, które pozwalają na dalsze zmniejszenie tarcia w silniku, a tym samym poprawę jego osiągów.

Jakie paliwo wybrać do benzyny Citroen C-zero?

Przejdziemy teraz do bardziej złożonej części paliwa do Citroena C-zero , w rzeczywistości ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od rocznika twojego Citroena C-zero nie będziesz mieć możliwości wykorzystania wszystkich paliw obecnych na pompie, oto lista dostępnych paliw dla benzyny Citroen C-zero i ich specyfiki.

Paliwo benzynowe SP95 E5 do Citroena C-zero

Paliwo najczęściej używane przez posiadaczy benzyny Citroen C-zero, pasuje do większości pojazdów benzynowych wydany po 1991 roku , jest najtańszy i zawiera już wystarczającą ilość dodatków, aby utrzymać silnik w dobrym stanie.

Paliwo SP95 E10 do Citroena C-zero

Nieco droższy niż jego poprzednia wersja, SP95 E10 różni się od drugiej wersji tym obecność etanolu w ilości około 10% , co daje mu niższy dyfuzja dymów szklarniowych , niemniej jednak do użytku tylko przez Citroena C-zero zaprojektowanego po 2000 roku. .

Paliwo SP98 E5 do Citroena C-zero

Jest Doskonałe paliwo dla benzyny Citroen C-zero w rzeczywistości pozwala na to jego skład pozbyć się do 99% wewnętrznych osadów związanych ze spalaniem silnika , można go używać do wszystkich pojazdów, które: pochodzi z 1991 roku, ale mimo to jest najdroższy ze wszystkich dostępnych .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę serwisową Citroen C-zero

Paliwo superetanolowe E85, E85

Ostatnim paliwem dostępnym dla Twojego Citroena C-zero jest superetanol E85, tak jest składa się z 85% bioetanolu i tylko 15 z SP95 , co sprawia, że mniej zanieczyszczające paliwo, ponadto jest najtańsze dzięki ulgom podatkowym. . Mimo to może być używany TYLKO przez Citroen C-zero z systemem „Flex-Fuel” , sprawdź, czy twój jest odpowiedni przed użyciem.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Citroena C-zero, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen C-zero.

Ссылка на основную публикацию