Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jakie paliwo do Citroena Saxo ?

Jeśli właśnie kupiłeś nowy pojazd, wydzierżawiłeś go na jakąkolwiek podróż lub po prostu martwisz się, Jakie jest najlepsze paliwo do Twojego Citroena Saxo? Pójście do dystrybutora to generalnie dylemat dla większości z nas, dlatego dzisiaj postaramy się Wam pomóc poznać jakie paliwo wybrać do swojego Citroena Saxo? Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się różnym rodzajom paliwa do oleju napędowego Citroen Saxo, a po drugie, jakie paliwo wybrać do benzyny Citroen Saxo .

Jakiego paliwa użyć do oleju napędowego Citroen Saxo?

Zaczniemy więc od spojrzenia na paliwo do napędzanego silnikiem Diesla Citroena Saxo. Musisz wiedzieć, że w przeciwieństwie do silników benzynowych masz szczęście, wszystkie paliwa są kompatybilne z Twoim silnikiem i nie ryzykujesz wybierając jedno paliwo zamiast drugiego. Istnieją jednak różnice między tymi dwoma rodzajami oleju napędowego, które można znaleźć na dystrybutorze gazu, a teraz odkryjemy, czym się różnią.

Olej napędowy premium do Citroena Saxo lub diesela B7

Więc zaczynamy od olej napędowy premium do Citroena Saxo , ten diesel to ten który znajdziemy w cenie najtańszej , w związku z tym jest z konieczności najlepszy wśród kierowców Citroena Saxo . Oprócz atrakcyjnej ceny jest wykonany z dodatków, takich jak środki antykorozyjne lub inne detergenty, które zwiększ żywotność silnika i swój wstęp . Może zawierać do 7% biopaliwa.

Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Citroen Saxo

Doskonały olej napędowy do Citroena Saxo lub diesel B10

.

Olej napędowy Excellium do Citroena Saxo lub B10 nazywany jest również olej napędowy na ekstremalne zimno ponieważ zimą wprowadzane są specjalne dodatki zwalczające zimowe temperatury. Dodatkowo został zaprojektowany tak, aby przewyższyć pierwszy diesel, więc składa się z dodatkowe dodatki, które pozwalają na dalsze zmniejszenie tarcia w silniku, a tym samym poprawę jego osiągów.

Jakie paliwo wybrać do benzyny Citroen Saxo?

Przejdziemy teraz do bardziej technicznej części paliwa do Citroena Saxo w rzeczywistości trzeba wiedzieć, że na podstawie rocznika Twojego Citroen Saxo nie będziesz mógł użyć wszystkich paliw znajdujących się na dystrybutorze, oto lista dostępnych paliw do benzyny Citroen Saxo i ich specyfika.

Benzyna SP95 E5 do Citroena Saxo

Paliwo najczęściej używane przez posiadaczy benzyny Citroen Saxo, odpowiada większości samochodów benzynowych wydany po 1991 roku , jest najtańszy i już zawiera wystarczającą ilość dodatków, aby utrzymać silnik w dobrym stanie.

Paliwo SP95 E10 do Citroena Saxo

Nieco droższy niż jego poprzednia wersja, SP95 E10 różni się od drugiej wersji tym obecność etanolu w ilości około 10% , co daje mu niższy dyfuzja gazów cieplarnianych , jest jednak do użytku tylko przez Citroen Saxo zaprojektowany po 2000 roku. .

Paliwo SP98 E5 do Citroena Saxo

Jest Najlepsze paliwo dla benzyny Citroen Saxo w rzeczywistości pozwala na to jego skład pozbyć się do 99% wewnętrznych osadów związanych ze spalaniem silnika , można go używać do wszystkich samochodów, które pochodzi z 1991 roku, ale mimo to jest najdroższy ze wszystkich dostępnych .

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Citroen Saxo?

Paliwo superetanolowe E85, E85

Ostatnim paliwem dostępnym dla Twojego Citroena Saxo jest superetanol E85, tak jest składa się z 85% bioetanolu i tylko 15 z SP95 , co sprawia, że mniej zanieczyszczające paliwo, ponadto jest najtańsze dzięki ulgom podatkowym. . Mimo to może być używany TYLKO przez Citroen Saxo z systemem „Flex-Fuel” , przed użyciem sprawdź, czy Twój jest kompatybilny.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Citroen Saxo, przejdź do naszej kategorii Citroen Saxo.

Ссылка на основную публикацию