Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jakie paliwo do Ford Pumy ?

Jeśli właśnie kupiłeś nowy samochód, wydzierżawiłeś go na jakąkolwiek podróż lub po prostu zastanawiasz się, Jakie jest najlepsze paliwo do twojego Ford Pumy? Pójście do dystrybutora to generalnie dylemat dla większości z nas, dlatego w tym artykule postaramy się pomóc Ci poznać jakie paliwo wybrać do swojego Ford Pumy? W tym celu najpierw przyjrzymy się różnym rodzajom paliwa do oleju napędowego Ford Puma, a po drugie, jakie paliwo wybrać do benzyny Ford Puma .

Jakiego paliwa użyć do oleju napędowego Ford Puma?

Tak więc zaczynamy od skupienia się na paliwie do Ford Pumy z silnikiem wysokoprężnym. Ważne jest, aby wiedzieć, że w przeciwieństwie do silników benzynowych masz szczęście, wszystkie paliwa są odpowiednie dla Twojego silnika i nie ryzykujesz wyboru jednego paliwa zamiast drugiego. Niemniej jednak istnieją różnice między dwoma rodzajami oleju napędowego, które znajdziesz przy dystrybutorze gazu i teraz zobaczymy, czym się różnią.

Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Ford Pumie?

Olej napędowy klasy premium do silników diesla Ford Puma lub B7

Więc zaczynamy od Wysokiej jakości olej napędowy do Ford Pumy , ten diesel to ten, który odkrywamy w cenie najtańszej , jest w konsekwencji najlepszym wśród kierowców Ford Pumy . Oprócz atrakcyjnej ceny zawiera dodatki, takie jak środki antykorozyjne lub inne detergenty, które zwiększ żywotność silnika i swój wstęp . Może zawierać do 7% biopaliwa.

Doskonały olej napędowy do Ford Puma lub diesel B10

.

Olej napędowy Excellium do Ford Puma lub B10 jest również nazwany olej napędowy na ekstremalne zimno ponieważ zimą wprowadzane są specjalne dodatki zwalczające zimowe temperatury. Co więcej, został zaprojektowany tak, aby przewyższyć pierwszy diesel, więc składa się z dodatkowe dodatki, które pozwalają na dalsze zmniejszenie tarcia w silniku, a tym samym poprawę jego osiągów.

Jakie paliwo wybrać do benzyny Ford Puma?

Przejdziemy teraz do bardziej złożonej części paliwa do Ford Pumy , w rzeczywistości ważne jest, aby wiedzieć, że na podstawie rocznika twojego Ford Pumy nie będziesz mieć możliwości wykorzystania wszystkich paliw obecnych na dystrybutorze, oto lista dostępnych paliw do benzyny Ford Puma i ich specyfika.

Paliwo benzynowe SP95 E5 do Ford Puma

Paliwo najczęściej używane przez właścicieli benzynowych Fordów Pumy, odpowiada większości samochodów benzynowych wydany po 1991 roku , jest najtańszy i już zawiera wystarczającą ilość dodatków, aby utrzymać silnik w dobrym stanie.

Paliwo SP95 E10 do Ford Puma

Nieco droższy niż jego poprzednia wersja, SP95 E10 różni się od drugiej wersji tym obecność etanolu w ilości około 10% , co daje mu niższy dyfuzja gazów cieplarnianych , niemniej jednak do użytku tylko przez Ford Puma zaprojektowanego po 2000 roku. .

Paliwo SP98 E5 dla Ford Puma

Jest Paliwo par excellence dla benzyny Ford Puma w rzeczywistości jego skład to umożliwia pozbyć się do 99% wewnętrznych osadów związanych ze spalaniem silnika , można go używać do wszystkich samochodów, które pochodzi z 1991 roku, ale z drugiej strony jest najdroższą ze wszystkich dostępnych .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Ford Pumie?

Paliwo superetanolowe E85, E85

Ostatnim paliwem dostępnym dla Twojego Ford Pumy jest superetanol E85 składa się z 85% bioetanolu i tylko 15 z SP95 , co sprawia, że mniej zanieczyszczające paliwo, ponadto jest najtańsze dzięki ulgom podatkowym. . Można go jednak użyć TYLKO przez Ford Puma z systemem „Flex-Fuel” , sprawdź, czy Twój jest odpowiedni przed użyciem.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Pumy, przejdź do naszej kategorii Ford Puma.

Ссылка на основную публикацию